Google Maps Live View: nowy opcja map dostępna również w Polsce

Google zwiększa dostępność funkcji Live View dostępnej w Google Maps. Mogą z niej korzystać kolejni użytkownicy Androida i posiadacze systemu iOS również w Polsce.

Chyba każdy posiadacz smartfonów doskonale zna aplikację Google Maps. To narzędzie, bez którego ciężko sobie dziś wyobrazić podróżowanie. Aplikacja nie tylko do prowadzi nas do wybranego celu, ale również pozwoli znaleźć stację benzynową, restaurację, wybraną firmę, czy też sklep.

Google ciągle rozwija swój flagowy produkt i od jakiegoś czasu skupia się na wzbogaceniu go o technologię AR. Jak wiemy, obecnie aplikacja prezentuje nam mapy. Czasem jednak trudno znaleźć wybrany adres kierując się tylko samą mapą. Dlatego powstało znacznie ciekawsze rozwiązanie o nazwie Live View, którego dostępność właśnie rozszerzono na iOS oraz kolejne smartfony z Androidem z obsługą ARCore i ARKit.

Live View to specjalny tryb będący połączeniem map oraz rzeczywistego obrazu otoczenia rejestrowanego przez kamerę urządzenia. Opcja powstała wyłącznie po to, by pomóc pieszym poruszać się po miastach. Jak widzimy na załączonym obrazku, prezentuje zarówno mapy, jak i widok otoczenia, dostępny dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Nowe rozwiązanie ma spory potencjał. Jeśli szukamy jakiegoś adresu, to dzięki połączeniu mapy i rzeczywistego widoku jego znalezienie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Strzałki i wskazówki znajdujące się tuż nad mapą i nakładane na rzeczywisty obraz poprowadzą nas więc najlepszą drogą. Przyda się to zwłaszcza w gęstej zabudowie miejskiej. Znacznie bardziej użyteczne może to być w przypadku okularów AR.

Live View jest już dostępne w Google Maps na rynku europejskim. Z funkcji możemy już korzystać także w Polsce, jednak należy podkreślić, że jest ona wciąż w wersji beta.

Google Maps

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...