Wiadomości komunikatora Telegram nie będą nam już przeszkadzały

Twórcy komunikatora Telegram udostępnił nową aktualizację o numerze 5.10. Jedną z wielu wprowadzonych funkcji jest opcja cichych wiadomości, dzięki czemu nie usłyszymy sygnału dźwiękowego ich nadejścia.

Na oficjalnej stronie komunikatora Telegram znajdziemy informację o kolejnej udostępnionej aktualizacji. Poprawka o numerze 5.10, przynosi ze sobą m.in. ciche wiadomości, znaczniki czasowe dla wideo, animowane menu, a także nowe menu załączników dla Androida.

To oczywiście tylko fragment nowych opcji, które dostarczył producent, gdyż jest ich całkiem sporo. Szczególnie interesująca jest funkcja cichych wiadomości. Gdy użytkownik otrzymuje wiadomość od innej osoby, powiadamia go o tym sygnał dźwiękowy. Jeśli jesteśmy na ważnym spotkaniu lub w kinie, może to stanowić problem. Dzięki nowej aktualizacji wyślemy wiadomość, której otrzymanie nie będzie sygnalizowane dźwiękiem.

Kolejną nowością jest widget do komentowania, którego możemy umieścić na swej stronie. Użytkownicy komunikatora po zalogowaniu na swe konta, mogą zostawiać komentarze zawierające tekst i zdjęcia. Mogą też zalajkować lub odlajkować wpis, a także odpowiadać na komentarze innych osób.

Pojawiły się też nowe narzędzia dla administratorów grup. Jeśli nie dajemy sobie rady z moderowaniem napływających wpisów, możemy wówczas włączyć tryb slow mode. Pozwoli to określić jak często użytkownicy grupy mogą zamieszczać wiadomości. Do wyboru jest przedział czasu od 30 sekund do 1 godziny. Użytkownicy będą widzieć czas jaki muszą odczekać przed kolejnym wpisem.

Z innych zmian wymienić można znaczniki czasowe dla wideo wrzucanych do postów, a także nowe animowane emoji. Użytkownicy Androida dodatkowo dostali nowe menu załączników, zaś posiadacze iOS mogą personalizować kolorystykę menu w trybie Night Mode.

Telegram

Źródło: Telegram.org

You may also like...