Huawei Mate X wkrótce będzie miał następcę

Według najnowszych raportów, Huawei planuje dość szybko wprowadzić na rynek kolejną generację modelu Mate X. Jego premiera odbędzie się w drugiej połowie 2020 roku.

Samsung pokazał światu, że składane smartfony wzbudzają całkiem spore zainteresowanie, więc inne firmy chcą wykorzystać nowy trend. Jednym z producentów posiadających w swej ofercie składany smartfon jest Huawei, który niedawno wprowadził na rynek model Mate X. Jest to nieco inna konstrukcja od Galaxy Fold, gdyż po złożeniu ekran znajduje się na zewnątrz obudowy. Użytkownik ma wówczas do dyspozycji dwa wyświetlacze, zlokalizowane na przednim i tylnym panelu.

Wyników sprzedaży chińskiego smartfona na razie nie znamy, ale mimo to producent już planuje jego następcę. Według raportu DigiTimes, premiera miałby odbyć się w drugim kwartale przyszłego roku. Serwis twierdzi, że dostawcy koncernu już rozpoczęli próbną produkcję podzespołów, które znajdą się na pokładzie nowego modelu.

Rozpoczynanie produkcji na tyle czasu przed premierą urządzenia, może wydać się przedwczesne. Musimy jednak pamiętać, że składane smartfony to urządzenia, których wytwarzanie to bardzo skomplikowany proces. Lepiej więc dać sobie zapas czasu na rozwiązanie ewentualnych problemów technicznych niż zostawić wszystko na ostatnią chwilę.

Tym bardziej że, konkurencja nie śpi i Samsung również planuje w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży następcę Galaxy Fold 2. Firma zaprezentuje nowy model już w lutym, podczas targów MWC 2020.

Mate X

Źródło

You may also like...