Nowe soundbary LG dostaną sztuczną inteligencję

Przyszłoroczne soundbary koncernu LG, będą wyposażone w SI. Dzięki funkcji AI Room Calibration, samodzielnie skalibrują dźwięk, dostosowując go do kształtu pomieszczenia.

Instalując zestawy kina domowego, obecnie coraz częściej rezygnujemy z rozbudowanych zestawów kolumn głośnikowych, na rzecz soundbarów. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, gdyż nie musimy znajdować miejsca dla poszczególnych głośników oraz martwić się ukryciem wielu metrów przewodów.

Aby jednak nasza listwa dźwiękowa grała tak jak powinna, należy ją uprzednio skalibrować. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż każde pomieszczenie ma inną kubaturę oraz akustykę. Na szczęście producenci sprzętu RTV wprowadzają do niego rozwiązania, znacznie ułatwiające obsługę. LG zapowiedziało właśnie, że jego przyszłoroczne soundbary będą miały funkcję AI Room Calibration.

Dzięki niej użytkownicy nie będą musieli już przejmować się kalibracją, gdyż urządzenie zrobi to za nich. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu oraz sensorom, sprzęt automatycznie dostosuje dźwięk, bazując na przestrzeni jaką ma do dyspozycji.

AI Room Calibration idzie w parze ze strojeniem przeprowadzonym przez inżynierów Meridian Audio oraz funkcjami Dolby Atmos i DTS:X surround. Natomiast zaawansowany system obróbki dźwięku zajmie się jego upscalowaniem do jakości zbliżonej do tego, co można osiągnąć w profesjonalnym studio nagraniowym.

Nowa funkcja znajdzie się na pokładzie takich modeli jak: SN10YG, SN9YG, SN8YG oraz 7.1.4-kanałowy SN11RG. Szczegóły techniczne wspomnianych produktów poznamy już podczas targów CES 2020 w Las Vegas. LG zaprezentuje tam również najnowsze telewizory, a także domowy ogródek warzywny, o którym informowałem wczoraj.

soundbary

Źródło

You may also like...