Tegoroczny iPhone ma szansę na 4 GB RAM

Najnowsze przecieki wskazują, że tegoroczny iPhone dostanie więcej pamięci. Dane z benchmarków wskazują bowiem na obecność w jednym z modeli 4 GB RAM.

W ostatnich latach u chińskich producentów smartfonów, standardem stało się montowanie 6 GB RAM’u. A jakby tego było mało, w sprzedaży jest już kilka modeli posiadających 8 GB. Zupełnie inaczej podchodziło do tej kwestii Apple, które dotychczas uważało, że 2 GB w zupełności wystarczy. Dlatego dopiero od niedawna zaczęło montować w swych smartfonach 3 GB RAM.

Być może amerykańska firma zrozumiała wreszcie, że taka ilość pamięci systemowej jest już nieco za mała do sprawnego funkcjonowania sprzętu, gdyż planuje ponoć wyposażyć swe smartfony w 4 GB RAM. Najnowsze benchmarki wskazują, że co najmniej jeden z szykowanych na ten rok modeli, posiada taką ilość pamięci. Nie wiadomo dokładnie który, ale rozsądnie byłoby założyć, że firma zdecyduje się na taką zmianę tylko w największym smartfonie, czyli modelu iPhone X Plus. W ten sposób producent zachęciłby klientów do kupowania większego sprzętu.

iPhone potrzebuje więcej pamięci, gdyż tego wymaga wyposażenie nowych modeli smartfonów. Potrzebuje jej chociażby kamera, która musi mieć więcej RAM’u oraz mocy obliczeniowej, aby wykonywać zdjęcia wysokiej rozdzielczości oraz umożliwić ich późniejszą obróbkę.

iPhone

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...