HTC U12+ ma problemy z wytrzymałością

Zack Nelson, właściciel kanału JerryRigEverything przetestował najnowszy smartfon HTC U12+. Jak zwykle skupił się na wytrzymałości sprzętu.

Jeśli śledzicie kanał JerryRigEverything, z pewnością zauważyliście, że pojawił się tam test flagowego smartfona tajwańskiej marki, mianowicie HTC U12+. Sprawdzian wytrzymałości tego modelu jest szczególnie interesujący, gdyż według Nelsona poprzednia generacja okazała się pod tym względem kompletną porażką. Dobrze więc wiedzieć czy producent poprawił błędy konstrukcyjne, czy też pozostawił je bez zmian.

Test odporności na zarysowanie obudowy, smartfon przeszedł bez żadnego problemu. Jego ekran jest chroniony szkłem Gorilla Glass 5, a więc nie musimy się obawiać, że noszone w kieszeni klucze lub monety w jakiś sposób go uszkodzą. Zastosowany tu wyświetlacz Super LCD dobrze zniósł próbę ognia i nie pojawiły się na nim żadne widoczne uszkodzenia.

Niestety są też problemy, a należą do nich zupełnie nowe pojemnościowe przyciski, które zastąpiły fizyczny włącznik oraz przyciski regulacji głośności. Wykonano je wprawdzie z metalu, lecz w odróżnieniu od standardowych przycisków, opadają już po przyłożeniu wystarczającej siły. A gdy to nastąpi, przestają całkowicie działać, co nie jest dobrą wiadomością dla użytkownika tego smartfona, gdyż może być potem problem z jego włączeniem.

Jeśli chodzi o wytrzymałość strukturalną, to producent poczynił w tej materii kilka zmian, dodając specjalny bufor pomiędzy szkłem ekranu i metalową ramką. Ma on zapobiec pękaniu wyświetlacza podczas zginania obudowy. Owszem, zmiana konstrukcyjna spełnia swe zadanie, bo ekran już wprawdzie nie pęka, ale pojawił się za to problem. Dotyczy tylnego szkła, które na szczęście pęka, ale za podczas zginania obudowy łatwo się odkleja. A to sprawia, że osłona przed kurzem i wodą staje się iluzoryczna.

Tajwańska firma HTC musi chyba jeszcze trochę popracować nad swymi smartfonami.

HTC U12+

Źródło: YouTube.com

You may also like...