LG zapowiada domowy ogródek warzywny

Na targach CES 2020, firma LG pokaże nowy sprzęt AGD. Urządzenia pozwolą hodować warzywa w naszym domu, bez konieczności posiadania pola uprawnego.

Koncern LG w nadchodzącym roku zamierza wzbogacić swą ofertę sprzętu AGD, o całkowicie nowe urządzenia przeznaczone do hodowli warzyw. Już podczas styczniowych targów CES 2020, które odbędą się w Las Vegas, firma zaprezentuje produkty pozwalające hodować warzywa w domowym zaciszu. Sprzęt przypominający z wyglądu lodówkę, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, jest hydroponiczną farmą stworzoną do produkcji rolnej na niewielką skalę.

Dzięki nowoczesnej technologii, urządzenia zapewnią idealne warunki do rozwoju roślin. We wnętrzu wielkich szaf zapewniona jest nie tylko odpowiednia cyrkulacja powietrza, ale też temperatura i wilgotność. Producent zadbał również o oświetlenie LED zmieniające się w zależności od pory dnia, wspomagające proces fotosyntezy.

sprzęt AGD

Nie zabrakło też zautomatyzowanych systemów nawadniania roślin, natomiast sterowanie całym osprzętem odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki smartfonowi użytkownik może nie tylko monitorować warunki panujące w farmie, ale też dostanie wskazówki, pozwalające przyspieszyć wzrost roślin.

Urządzenie wykorzysta specjalne pakiety nasion, umieszczone w odpowiednio dostosowanych pojemnikach. W zależności od ich rozmiaru, równocześnie może ich być maksymalnie do 24 sztuk.

Producent na razie nie ujawnił ceny i dostępności takiego sprzętu, ale informacje te poznamy już za kilka dni.

sprzęt AGD

Taki sprzęt AGD może być bardzo użyteczny i z pewnością zainteresuje wiele osób. Każdy chciałby spożywać zdrową żywność, lecz kupowana w sklepach często zawiera pestycydy stosowane podczas oprysków. Tymczasem warzyw hodowanych w takich maszynach nie trzeba pryskać, a więc będą dużo zdrowsze. Jeśli więc ktoś nie ma działki, na której mógłby hodować własne warzywa, wówczas takie urządzenie bardzo mu się przyda.

Produkt na pewno przyda się również restauracjom, które dzięki temu będą miały zawsze świeże warzywa oraz zioła.

Źródło

You may also like...