Komunikator WhatsApp coraz bliżej premiery Dark Mode

Po wielu miesiącach oczekiwania, użytkownicy aplikacji WhatsApp, wkrótce doczekają się trybu Dark Mode. Jego premiera jest już bardzo blisko.

Ostatnio producenci aplikacji na smartfony, coraz chętniej wzbogacają je o tryb Dark Mode. Jest to opcja opracowana specjalnie dla osób, które lubią korzystać ze swego sprzętu wieczorami. Nowa funkcja zmienia kolorystykę interfejsu na ciemny, który znacznie mniej męczy oczy po zmroku. Dodatkowym atutem w przypadku urządzeń z ekranami OLED, jest redukcja zapotrzebowania na energię, a tym samym wydłużenie czasu ich pracy.

Funkcję Dark Mode ma już wiele aplikacji, ale pewnym zaskoczeniem może być fakt, iż brakuje jej w popularnym komunikatorze WhatsApp. Jej twórcy już w marcu rozpoczęli jej testy na sprzęcie mobilnym, lecz funkcja nie była wówczas szczególnie użyteczna. Zamiast czarnego tła, było ono ciemnoszare, więc nie spełniała swej roli. Wygląda jednak na to, że programiści wreszcie są praktycznie gotowi do udostępnienia nowej funkcji użytkownikom Androida.

A co z platformą iOS? Na razie wymaga znacznie więcej pracy, gdyż w planach są dwie różne wersje opcji. Oprócz standardowego Dark Mode, użytkownicy platformy Apple będą wkrótce mogli korzystać z trybu Low Data Mode. To zupełnie nowa opcja, która po aktywacji wstrzyma automatyczne pobieranie wiadomości. W ten sposób użytkownik znacznie ograniczy zużycie transferu danych, co może być przydatne, gdy miesięczny limit zbliża się do końca. Aplikacja będzie też wspierała technologię Haptic Touch. Za pomocą tej funkcji, po dłuższym przytrzymaniu ikony aplikacji, użytkownik uzyska szereg dodatkowych opcji.

Twórcy wciąż nie ujawnili jednak, kiedy dokładnie użytkownicy komunikatora na obu platformach, mogą spodziewać się premiery trybu Dark Mode.

WhatsApp

Źródło

You may also like...