Galaxy S11 może zmienić nazwę na Galaxy S20

Ice Universe sugeruje, że Samsung planuje wykonać spory skok w numeracji swych flagowców. Według źródła, nadchodzący model Galaxy S11 będzie nazywał się Galaxy S20.

Producenci smartfonów zazwyczaj numerują swe smartfony po kolei, jednakże czasem stosują odstępstwa od tej reguły. Na przykład koncern Apple po wprowadzeniu na rynek w 2017 roku modelu iPhone 8, zmienił numerację swych urządzeń. Jeszcze tego samego roku do sklepów trafił bowiem iPhone X.

Niewykluczone, iż na taki sam krok zdecyduje się również Samsung. Koreańska marka przygotowuje się obecnie do premiery modelu Galaxy S11, którego premiera odbędzie się pod koniec lutego. Według Ice Universe, nowy flagowiec może jednak mieć zupełnie inną numerację. Znane źródło przecieków twierdzi bowiem, że sprzęt będzie się nazywał Galaxy S20. Nowy numer jest bezpośrednim nawiązaniem do roku 2020, w którym telefon zadebiutuje.

Taką zmianę przeprowadzoną praktycznie w ostatniej chwili przed debiutem sprzętu, z pewnością można uznać za spore zaskoczenie. Ice Universe to jednak bardzo wiarygodne źródło i podawane przez niego informacje w przeszłości wielokrotnie się sprawdzały. Według niego nowa numeracja nawiązuje nie tylko do roku 2020, ale też ma symbolizować nowy początek.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Samsung planuje wprowadzić w nowym flagowcu wiele zmian nie tylko w kwestii wzornictwa, ale też specyfikacji. Według ostatnich doniesień, będzie to jeden z pierwszych modeli koreańskiej marki, posiadający na wyposażeniu soczewkę do zdjęć makro. Co więcej, przednia kamera zmieni lokalizację i przeniesie się na środek ekranu, podobnie jak w Galaxy Note 10. Zmiana numeracji sprzętu może więc być w pełni uzasadniona.

Czy tak będzie w istocie, przekonamy się już w lutym, podczas targów telekomunikacyjnych MWC 2020.

Galaxy S20

Źródło

You may also like...