Android 7.0 zepsuł Nexusa 5X

Nexus 5X jest jednym z niewielu smatfonów, które otrzymały już aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Ich posiadacze nie są jednak z tego faktu zadowoleni. Po instalacji nowego systemu pojawiły się bowiem poważne problemy.

W przypadku premiery nowego systemu, jak zwykle na początku dostają go własne urządzenia koncernu Google, czyli smartfony należące do rodziny Nexus. Otrzymał go również Nexus 5X, lecz dla jego właścicieli lepiej byłoby, gdyby go nie instalowali.Po zainstalowaniu nowego Androida, część smartfonów wpadła bowiem w pętlę restartów. Jeden z ekspertów twierdzi jednak, że nie jest to wina aktualizacji systemu, lecz samego sprzętu. Niestety dla użytkowników, jest to prawda, gdyż informacja została już potwierdzona przez Google. A to oznacza, że smartfony są już bezużyteczne, gdyż nie da się ich naprawić przy pomocy kolejnej aktualizacji i jedyne co można zrobić, to zanieść je do sklepu w celu wymiany. Google prosi więc wszystkich, którzy doświadczają problemów ze swym sprzętem, by skontaktowali się ze sprzedawcą lub serwisem. Na szczęście smartfon pojawił się w sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku, więc gwarancja na niego jeszcze obowiązuje.

Nie jest to bynajmniej problem Androida. Gdy kilka dni temu Apple udostępniło iOS 10 w OTA, nowy system zbrickował sporo iPhone’ów oraz iPadów. Na szczęście dało się to odwrócić.

Źródło: 9to5google.comYou may also like...