Google Pixel chroniony tylko przed deszczem

Najnowszy smartfon koncernu Google nie będzie zbyt odporny na wodę oraz niesprzyjające warunki środowiskowe. Ujawniono bowiem, że Google Pixel będzie posiadał jedynie certyfikat IP53.

Wiele nowoczesnych smartfonów jest odpornych na wodę oraz pył, co czyni je znacznie wytrzymalszymi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz wypadki, które mogą się każdemu zdarzyć.Taką wytrzymałość oznacza się certyfikatem IPxx, który informuje o poziomie odporności. Na przykład iPhone 7 oraz 7 Plus posiadają certyfikat IP67, co jak pokazał najnowszy test, pozwala je zanurzyć na głębokość ponad 10 metrów, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu, którego produkcja kosztuje 220 dolarów.

Tego samego nie da się jednak zrobić z najnowszym smartfonem Google Pixel, który 4 października będzie mieć swój oficjalny debiut. Jak wynika z doniesień witryny Android Police, która powołuje się na własne źródło, nowy smartfon Google, będzie mieć certyfikat IP53. To oznacza, że powinien być chroniony przed szkodliwym działaniem wody o relatywnie niskim ciśnieniu.

W praktyce będziemy mogli używać smartfona w deszczu, jednak wrzucenie go do wody, np. przypadkowe wpadnięcie do toalety jest już wysoce niewskazane i prawdopodobnie uszkodzi sprzęt.

Na razie informacja nie jest jeszcze potwierdzona, więc musimy poczekać na oficjalną prezentację smartfona, by uzyskać pewność w tej sprawie.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...