Jailbreak iPhone’a 7 już jest możliwy

Hakerzy pracujący nad łamaniem zabezpieczeń smartfonów Apple, nie obijają się. Zaledwie po kilku dniach od premiery iPhone’a 7 udało im się wykonać jailbreak tego modelu. Na razie jednak nie jest on publicznie dostępny.

Użytkownicy smartfonów Apple po pojawieniu się na rynku nowego modelu, zawsze zastanawiają się ile czasu zajmie hakerom złamanie jego zabezpieczeń i umożliwienie przeprowadzenia jailbreak’u. W przypadku iPhone’a 7 nie było to długie oczekiwanie.Znany haker i specjalista ds. zabezpieczeń Luca Tedesco, zaprezentował na Twitterze zdjęcie swego iPhone’a 7, na którym przeprowadzono jailbreak, zdejmując fabryczne zabezpieczenia dotyczące uruchamiania aplikacji. Widać na nim czarnego iPhone’a 7 z iOS 10.0.1, na którym zainstalowano Cydię 1.1.26.

Niestety specjalista pokazał tylko zdjęcie, ale nie ujawnił żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Można się domyślać, że zrobił to sam, ale nie wiadomo czy planuje udostępnić jailbreak wszystkim użytkownikom tego smartfona.

Jeśli on tego nie zrobi, to na pewno wyręczą go w tym Chińczycy z grupy Pangu, którzy tradycyjnie zajmują się zdejmowaniem zabezpieczenia z iPhone’ów.

Źródło: Twitter.comYou may also like...