Test zanurzenia w wodzie Galaxy S7 vs iPhone 7

Apple po raz pierwszy w swej historii wypuściło na sprzęt, który jest w pełni wodoszczelny. Ta cecha iPhone 7 wzbudza duże zainteresowanie, więc youtuberzy przeprowadzają kolejne jego testy.

Autorem najnowszego testu wodoszczelności iPhone’a 7 jest kanał EverythingApplePro, którego właściciel postanowił porównać go z Galaxy S7. Niestety najnowszy produkt koncernu Samsung, nie wypadł w nim najlepiej.

Dość częstą przyczyną uszkodzenia smartfonów jest ich zalanie. Użytkownicy zachlapują je wodą, wpadają im do toalety itp. Jest to spory problem, więc dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które fabrycznie są wodoszczelne.

Takimi urządzeniami są Samsung Galaxy S7 i S7 Edge oraz iPhone 7 i 7 Plus. Kanał EverythingApplePro postanowił sprawdzić na ile prawdziwe są zapewnienia ich producentów o pełnej wodoszczelności sprzętu i poddał zanurzeniowym testom S7 oraz iPhone’a 7.

Certyfikat IP68 w przypadku Samsungów oznacza, że smartfon może przez jakiś czas wytrzymać pod wodą na głębokości 3 m. Witryna postanowiła jednak przeprowadzić bardziej ekstremalny test i zanurzyła oba urządzenia na głębokość 10,7 m, pozostawiając je pod wodą na 5 minut. Testu nie przeżył jednak produkt koreańskiego koncernu, który na takiej głębokości padł.

iPhone 7 go wprawdzie przetrwał, ale trzeba pamiętać, że gwarancja Apple nie obejmuje naprawy uszkodzeń spowodowanych przez zalanie sprzętu, co zapewne sami przyznacie, jest bardzo dziwną polityką producenta.

iPhone 7

Źródło: YouTube.com

You may also like...