iPhone XR najchętniej kupowanym smartfonem w ostatnim kwartale

Według najnowszego raportu firmy Counterpoint, iPhone XR był najchętniej kupowanym smartfonem w ostatnim kwartale. Sprzęt zdobył w tym okresie 3 procent rynku.

Decyzja o wprowadzeniu na rynek modelu iPhone XR, była niewątpliwie obarczona pewnym ryzykiem, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Najtańszy z ubiegłorocznych modeli smartfonów amerykańskiego koncernu, był bowiem jednym z chętniej kupowanych urządzeń.

Potwierdza to najnowszy raport przygotowany przez firmę Counterpoint, według którego najlepsze wyniki sprzęt osiągnął w trzecim kwartale tego roku. W tym okresie telefon uplasował się na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży, co dało mu aż 3 procentowy udział w rynku. Udało mu się wyprzedzić nie tylko sprzęt Samsunga, ale też urządzenia Oppo, Xiaomi oraz Huawei. Trzeci kwartał był oczywiście najlepszy, jednakże w pozostałych kwartałach także radził sobie znakomicie, zajmując wysokie miejsca w zestawieniach.

Budżetowy iPhone wyprzedził m.in. Samsungi Galaxy A10 oraz A50, które uzyskały odpowiednio 2,6 oraz 1,9 procent rynku. Na piątej pozycji znalazł się nieco nowszy sprzęt Apple, mianowicie iPhone 11 z 1,6 procentowym udziałem w rynku. Pierwszą dziesiątkę zamykają natomiast modele Xiaomi Redmi 7A oraz Huawei P30.

iPhone XR

Źródło

You may also like...