Geekbench zdradza specyfikację budżetowej wersji Poco F1

Xiaomi przygotowuje nową, budżetową wersję smartfona Pocophone F1. Dzięki benchmarkowi Geekbench wiemy, jakie wyposażenie zaoferuje nam model Poco F1 Lite.

Zeszłoroczny Pocophone F1, na niektórych rynkach występujący także jako Poco F1, wkrótce doczeka się nowej, bardziej budżetowej wersji o nazwie Poco F1 Lite. Nowy model trafił właśnie do bazy benchmarka Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy jego częściową specyfikację techniczną.

W porównaniu do swego starszego brata wyposażonego w wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 845, nie będzie to flagowiec. Sprzęt zaliczymy do urządzeń ze średniej półki, które adresowane jest do mniej wymagających klientów. Jego sercem jest Snapdragon 660, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Z informacji dostarczonych przez benchmark wynika, że urządzenie pracujące na Androidzie 9.0 Pie, zdobyło odpowiednio 1341 i 4830 punktów.

Niestety benchmark nie ujawnia nam przekątnej oraz rozdzielczości wyświetlacza, a także parametrów aparatów fotograficznych. Jako że nie jest to produkt topowy, nie powinniśmy oczekiwać w tej kwestii cudów. Nie znamy też pojemności baterii oraz ceny sprzętu. Na dokładniejsze szczegóły wyposażenia będziemy więc musieli trochę poczekać. Prawdopodobnie w najbliższych tygodniach pojawi się więcej informacji na jego temat.

Aktualizacja:

Benchmark prezentujący wynik osiągnięty przez POCO F1 Lite, okazał się fałszywką. Wyciek został specjalnie spreparowany przez grupę deweloperów. Chcieli w ten sposób pokazać jak łatwo jest oszukać ludzi wierzących, że Xiaomi pracuje nad kolejnym smartfonem. Sam wynik zaprezentowany w benchmarku jest co prawda prawdziwy, ale nie pochodzi z nowego sprzętu chińskiej firmy. Niestety żartownisiom udało się oszukać dziesiątki technologicznych blogów, co pokazuje jak w dzisiejszych czasach łatwo jest nabrać się na fake newsy. Krótko mówiąc, takie urządzenie na chwilę obecną nie istnieje.

Poco F1 Lite

Źródło: Geekbench.com

You may also like...