Jutro Samsung pokaże 108 megapikselowy sensor dla smartfonów

Już jutro poznamy dokładną specyfikację najnowszego aparatu ISOCELL firmy Samsung. Sensor będzie miał aż 108 MP i wkrótce trafi do pierwszych smartfonów.

Producenci smartfonów od dawna prowadzą wyścig na rozdzielczość aparatów montowanych w swych urządzeniach. Ostatnio jednak nabrał on tempa i niebawem możemy oczekiwać dużego skoku jakościowego.

Standardem we flagowych modelach stają się powoli 48 MP aparaty. Tymczasem kilka firm zapowiedziało rychłe wprowadzenie na rynek modeli posiadających aż 64 MP sensory. Takie wyposażenie chcą zafundować swym klientom marki Realme oraz Redmi, ale wkrótce nawet taki aparat stanie się przestarzały. Już jutro Samsung zaprezentuje bowiem swój najnowszy sensor ISOCELL o rozdzielczości 108 MP. Z przecieków wynika, że jednym z pierwszych modeli, w których znajdzie on zastosowanie, będzie nadchodzący Xiaomi Mi Mix 4.

Dokładna data terminu premiery nowego sprzętu nie jest na razie znana. Wiemy jednak, że Xiaomi modele z tej rodziny oferuje standardowo pod koniec roku. Jeśli więc producent będzie trzymał się dotychczasowej strategii, to niebawem będziemy mogli zobaczyć jak nowy sensor spisuje się w praktyce.

Samsung

Źródło: Twitter.com

You may also like...