ZTE Axon V prezentuje nietypowy pomysł pozbycia się notcha

ZTE zaprezentowało koncepcyjny model ZTE Axon V, którym wykorzystano nietypowy pomysł instalacji przedniej kamery. Umieszczono ją bowiem z boku obudowy.

Producenci smartfonów wprowadzając do użytku notche, zapewne nie spodziewali się tego, że konsumenci nie przyjmą ich zbyt dobrze. Notch nie tylko zasłania sporą część wyświetlacza. Ale też słabo współpracuje z aplikacjami, które muszą być do niego odpowiednio dostosowane. To z kolei utrudnia ich tworzenie i podnosi koszty produkcji.

Firmy rozpoczęły więc poszukiwania innych pomysłów na ukrycie przednich kamer. Niektóre wycinają dziury w ekranie, co również nie jest dobrą koncepcją, inne natomiast projektują wysuwane moduły kamer. Bardzo ciekawy pomysł ma jednak chińska firma ZTE, który zaprezentowała w koncepcyjnym modelu ZTE Axon V.

Jak widzicie na poniższych grafikach, kamera w tym modelu umieszczona jest z boku wyświetlacza, przylegając do krawędzi obudowy. Dwa umieszczone pionowo sensory sugerują, że jest to kamera 3D, która zapewne będzie też współpracowała z technologią AR.

Na temat specyfikacji nowego sprzętu wiemy na razie bardzo mało. Producent twierdzi jedyne, że zastosuje w nim 6,8″ wyświetlacz w technologii OLED o kinowych proporcjach 21:9.

Sam pomysł jest bardzo interesujący. Dzięki takiej konstrukcji, producent nie będzie musiał poświęcać części wyświetlacza na notch lub dziurę, tak jak w innych urządzeniach. Ekran zajmie wówczas całą powierzchnię przedniego panelu, zapewniając większą przestrzeń do wyświetlania filmów, zdjęć czy grania. Oczywiście kwestią dyskusyjną może być wygoda korzystania z takiego sprzętu, posiadającego spory garb na krawędzi, ale to już inna sprawa.

Jest to jednak tylko koncept. Póki co nie wiemy więc czy producent zdecyduje się wprowadzić taki smartfon do sprzedaży.

ZTE Axon V,

ZTE Axon V,

Źródło: Notebookitalia.it

You may also like...