Najnowsze rendery Galaxy Watch Active prezentują interfejs One UI

Do sieci trafiły kolejne rendery smartwatcha Galaxy Watch Active. Możemy na nich zobaczyć nowy interfejs użytkownika One UI opracowany dla platformy Tizen.

W ciągu ostatnich kilku dni dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy na temat najnowszego smartwatcha Samsunga. Wiemy już na pewno, że Galaxy Watch Active ostatecznie zostanie pozbawiony obrotowego bezela. Jest to znany z poprzednich modeli element podnoszący komfort obsługi zegarka, zapewniający użytkownikom dużą oszczędność czasu.

Pojawiły się więc obawy, że obsługa nowego sprzętu może być bardziej kłopotliwa. Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie, gdyż Samsung wyposaży sprzęt w nowy interfejs One UI. Będzie to jego specjalna wersja opracowana dla platformy Tizen i dopasowana do funkcji zegarka.

W sieci pojawiło się właśnie sporo nowych renderów, pokazujących jak nowy interfejs będzie wyglądał. Jak widać na poniższych obrazkach, interfejs niesie ze sobą powiew świeżości, a także bardziej przejrzysty wygląd. Obsługa funkcji zegarka będzie się teraz odbywała za pomocą ekranu dotykowego oraz dwóch przycisków umieszczonych na obudowie.

Nietrudno też nie zauważyć, że większość tarczek zegarka utrzymana jest w ciemnej tonacji. Dzięki temu nie tylko prezentują się ładniej, ale dzięki wyświetlaczowi OLED, zapewni to również oszczędność baterii.

Wiele tarczek dostosowanych jest do śledzenia aktywności fizycznej, zaś jak wynika z przecieków, nowy sprzęt rozpozna znacznie więcej rodzajów ćwiczeń. Poza tym nie tylko automatycznie je wykryje, ale też rozpocznie śledzenie, więc użytkownik nie będzie musiał uruchamiać odpowiednich funkcji. Urządzenie otrzyma też funkcję ciągłego monitorowania pracy serca i podobnie jak Apple Watch, poinformuje o wszelkich odstępstwach od normy.

Dokładne szczegóły techniczne Galaxy Watch Active, poznamy już 20 lutego, podczas eventu Unpacked.

Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active

Źródło: Sammobile.com

You may also like...