Denuvo wprowadza system zabezpieczeń do gier na Androida

Firma Irdeto znana z zabezpieczeń antypirackich do gier na PC, teraz wchodzi na rynek mobilny. Podczas targów Gamescom 2019 zapowiedziała system Denuvo DRM dla Androida.

Posiadacze pecetów doskonale znają system zabezpieczeń Denuvo DRM i nie pałają do niego szczególnym uczuciem. Technologia chroniąca gry przed piractwem, powodowała bowiem masę problemów posiadaczom legalnych kopii. Swego czasu pojawiły się też pogłoski, że może szkodzić dyskom twardym, poprzez duże ich obciążenie.

I choć system nie jest idealny, gdyż kolejne jego wersje są łamane przez hakerów, to najwyraźniej wciąż zapewnia niezłą skuteczność ochrony cyfrowych treści. Z tego powodu wkrótce jego dostępność znacznie się rozszerzy. Podczas targów Gamescom 2019, odpowiedzialna za system firma Irdeto, zapowiedziała jego wprowadzenie do urządzeń mobilnych.

Firma zaprezentowała tam system o nazwie Mobile Game Protection, który będzie chronił gry powstające na platformę Android. Technologia oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa, które w teorii mają uczynić rozrywkę bezpieczniejszą i wolną od oszustów. System będzie m.in., chronił aplikacje przed manipulowaniem ich kodem, a także przed wsteczną inżynierią. Wykryje również root, zweryfikuje integralność plików oraz zaoferuje kilka innych rozwiązań.

Pomoc w eliminacji różnego rodzaju cheatów psujących przyjemność zabawy, z pewnością będzie bardzo przydatna. Pojawiają się jednak obawy dotyczące płynności działania aplikacji. Nie jest bowiem tajemnicą, że w przypadku pecetów system Denuvo DRM powoduje pewne problemy w tej kwestii. Producent wprawdzie zapewnia, że jego technologia będzie miała minimalny wpływ na doświadczenia graczy, ale czy tak będzie w istocie przekonamy się dopiero od jakiś czas.

Będzie to bowiem zależało od deweloperów i tego na jaki poziom zabezpieczeń się zdecydują.

Denuvo DRM

Źródło

You may also like...