Huawei liczy na wydłużenie zgody na handel z amerykańskimi firmami

Huawei oczekuje, że Departament Handlu o kolejnych sześć miesięcy wydłuży licencję, umożliwiającą handlowanie z amerykańskimi firmami. Znacznie ułatwi to chińskiemu koncernowi prowadzenie biznesu.

Wpisanie Huawei na czarną listę zakazującą handlu z amerykańskimi przedsiębiorcami, nieco skomplikowało biznes chińskiego giganta. Wprawdzie nie wpłynęło na sprzedaż smartfonów, która ciągle rośnie, lecz utrudniło działalność na innych polach.

Na szczęście koncern dostał wówczas 90-dniową czasową zgodę na ograniczony handel z amerykańskimi, której czas obowiązywania upłynie 18 listopada. Firma liczy na to, że uda się ją przedłużyć tym razem o sześć miesięcy. Gdyby jednak nie udało się tego zrobić, wówczas chiński gigant nie mógłby już handlować z amerykańskimi firmami.

Byłoby to poważnym problem nie tylko dla Huawei, ale też firm amerykańskich. Większość lokalnych firm telekomunikacyjnych bazuje bowiem na chińskim wyposażeniu sieciowym. Brak możliwości serwisowania sprzętu oraz jego wymiany, byłby więc wysoce niepożądany.

Nowa licencja, jeśli firma ją otrzyma będzie miała pewne ograniczenia. Koncern nadal nie mógłby kupować procesorów od Intela oraz Qualcomma. Uniemożliwi też wprowadzanie do sprzedaży nowych urządzeń certyfikowanych przez Google. Kolejne smartfony nadal nie zapewnią dostępu do aplikacji internetowego giganta.

Pozwoli to firmie wciąż dostarczać aktualizacje smartfonom, które posiadają taką licencję. Czego przykładem jest udostępniony Android 10 dla Huawei P30 i P30 Pro.

Aktualizacja:
Według najnowszych doniesień, koncern dostanie na razie tylko dwutygodniowe wydłużenie licencji na handel z amerykańskimi firmami. Trwają jednak prace nad znacznie dłuższą licencja. Na razie jednak żadne ze źródeł nie potwierdza tych informacji.

Huawei

Źródło

You may also like...