Huawei udostępnił Androida 10 europejskim wersjom Huawei P30 i P30 Pro

Europejscy użytkownicy smartfonów Huawei P30 i P30 Pro, mogą już pobierać Androida 10. Aktualizacja waży 4 GB i dostarcza również firmową nakładkę EMUI 10.

Huawei mimo problemów z amerykańskim rządem, nie zostawia użytkowników swych smartfonów na lodzie, nadal oferując im aktualizacje systemowe. Firma właśnie rozpoczęła dystrybucję Androida 10 dla modeli Huawei P30 i P30 Pro, co potwierdziła na swej oficjalnej stronie. Dodam, że jest to jeden z najpopularniejszych telefonów chińskiej firmy, który w trzy miesiące sprzedał się w ponad 10 mln sztuk.

Użytkownicy tych modeli powinni mieć świadomość konieczności pobrania olbrzymiej ilości danych. Aktualizacja waży bowiem aż 4 GB, ponieważ oprócz nowego systemu zawiera również EMUI 10. Warto więc pobierać całość za pośrednictwem domowego WiFi, aby jednorazowo nie zużyć prawie całego pakietu internetowego. Należy też pamiętać o podłączeniu ładowarki na czas instalacji, by przypadkiem nie wyczerpała się bateria. Może to bowiem mieć opłakane skutki.

Naturalnie aktualizacja do nowej wersji systemu nie zakończy się tylko na tych modelach. Producent obiecał ją wielu urządzeniom i zapewne teraz będzie powoli tę obietnicę spełniał.

Huawei P30

Źródło

You may also like...