TikTok trzecią najpopularniejszą aplikacją na świecie

Z najnowszego raportu Sensory Tower wynika, że aplikację TikTok pobrano już ponad 1,5 mld razy. Tylko w tym roku było to 614 mln razy i jest to 6-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku.

Amerykanie pokochali chińskie aplikacje i z roku na rok wydają na nie coraz więcej pieniędzy. Ale nie tylko oni, gdyż reszta świata równie chętnie z nich korzysta. Jedna z nich trafiła na trzecie miejsce najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie, wyprzedzana jedynie przez WhatsApp oraz Facebook Messengera.

Mowa tu oczywiście o aplikacji TikTok, którą według Sensory Tower, z App Store oraz Google Play Store pobrano dotąd ponad 1,5 mld razy. Co ciekawe tylko w tym roku zarejestrowano 614 mln jej pobrań, zaś liczba ta rośnie w tempie około 6 procent rocznie.

Na podstawie zebranych danych Sensory Tower twierdzi, że jest to aktualnie trzecią najchętniej pobieraną aplikacją. Wyprzedzają ją jedynie dwa komunikatory Facebooka, zaś czwarte i piąte miejsce zajmuje sam Facebook oraz Instagram.

Najwięcej pobrań aplikacji pochodzi z Indii oraz Chin. W tym toku w Indiach pobrano aplikację 277,6 mln razy, co odpowiada 45% wszystkich instalacji tego programu. W Chinach liczba ta była znacznie mniejsza i wyniosła 45,6 mln, co daje 7,4% wszystkich pobrań w tym roku. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to chińska aplikacja, liczba pobrań w tym kraju jest zadziwiająco niska. Istnieje jednak wyjaśnienie tego fenomenu, ponieważ Sensory Tower nie uwzględnia nieoficjalnych sklepów z aplikacjami. Tymczasem Chińczycy pobierają aplikacje właśnie stamtąd. Krótko mówiąc, nie dane Sensory Tower nie odzwierciedlają rzeczywistych wyników.

Bazując na liczbie pobrać, firma przewiduje że TikTok mogło dotychczas zarobić na całym świecie 175 mln dolarów. Większość dochodów przypada na Chiny (48,3%), a także USA 35,7%). Interesujące jest to, że aż 115,3 mln dolarów aplikacja zarobiła tylko w bieżącym roku. Może to sugerować, że w kolejnych latach zyski produktu będą jeszcze wyższe.

TikTok

Źródło

You may also like...