Google Stadia startuje już w przyszłym miesiącu

Google potwierdziło dziś datę premiery swej najnowszej usługi Google Stadia. Jej oficjalny start zaplanowano na 19 listopada, a już teraz można zamówić osprzęt pozwalający grać.

Na początku tego roku Google zaprezentowało nową usługę, która może stać się prawdziwą rewolucją na rynku gier wideo. Produkt o nazwie Google Stadia, to serwis streamujący gry na różnego rodzaju urządzenia. Umożliwia m.in., zabawę na telewizorze z Chromecast Ultra, laptopie z Google Chrome, a nawet na smartfonie.

Cała obsługa odbywa się bowiem w chmurze, więc nie musimy posiadać mocnego sprzętu, by zacząć zabawę, co jest dużym plusem. Nie trzeba więc wydawać grubych tysięcy na komputer, który uciągnie nowe gry. Biorąc pod uwagę fakt, że w serwisie ma być dostępna gra Cyberpunk 2077, Borderlands 3 oraz wiele innych tytułów, jest to ciekawa propozycja.

Podczas dzisiejszej prezentacji dowiedzieliśmy się, że Google Stadia wystartuje już 19 listopada. Od teraz można natomiast zamówić sprzęt potrzebny do korzystania z usługi, w tym kontroler oraz Chromecast Ultra. Zestaw o nazwie Google Stadia Founder’s Edition, dostępny jest w cenie 129 dolarów. Możemy też kupić pakiet o nazwie Premiere Edition, którego dostawy rozpoczną się wkrótce.

Nabywcy obu edycji dostaną w pakiecie trzy miesiące abonamentu Stadia Pro, a także zestaw Destiny 2: The Collection. Pozwoli to wypróbować usługę zanim sięgniemy do portfela i zaczniemy wydawać gotówkę na zakup gier. Dodatkowo subskrybenci mogą liczyć na dostęp do darmowych gier, których lista z czasem będzie się wydłużała.

Dodam jeszcze, że subskrypcja Stadia Pro to najlepszy dostępy pakiet, który umożliwia granie w jakości 4K/60 fps z HDR oraz 5.1-kanałowym dźwiękiem.

Google Stadia

Źródło

You may also like...