Nowy klucz sprzętowy Titan ma złącze USB-C

Google zapowiedziało nową wersję klucza sprzętowego Titan, chroniącego nasze dane. Nowa wersja posiada wbudowane złącze USB-C i jest już w sprzedaży.

Dwuskładnikowe systemy autoryzacji naszych usług internetowych nie są już w 100 procentach bezpieczne. Hakerzy mogą bowiem przy pomocy różnych narzędzi z łatwością przejąć kontrolę nad naszymi smartfonami. Wówczas w ich ręce wpadnie także dodatkowy kod pozwalający logować się do usług online.

Część firm zaczęła więc przechodzić na klucze sprzętowe, zapewniające zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Jeden z takich kluczy oferuje Google, a wprowadziło go na rynek w zeszłym roku. Produkt nazywa się Titan i umożliwia bezpieczne logowanie do różnych serwisów za pomocą specjalnego kodu. Jest generowany jest bezpośrednio w urządzeniu, więc nie ma szans jego przechwycenia, co zapewnia większy poziom bezpieczeństwa.

Google wprowadziło dziś do sprzedaży nową wersję klucza Titan. Dotychczas firma miała w ofercie dwa modele, oferujące złącze USB-A oraz Bluetooth. Nowy wersja posiada natomiast interfejs USB-C, a więc jest bardziej użyteczna w przypadku nowszych komputerów i urządzeń. Co ciekawe, nowa wersja klucza nie ma już NFC, gdyż producent postanowił z tej funkcji zrezygnować uznając ją za zbędną. Nie zmieniło to jednak w żaden sposób działania urządzenia.

Titan jest kompatybilny z systemami Android, Chrome OS, macOS oraz Windows. Niestety użytkownicy iOS muszą nadal korzystać z wersji z Bluetooth, gdyż nowy model nie współpracuje ze sprzętem Apple, mimo iż nowe urządzenia posiadają już USB-C. Dodam, że klucz kosztuje 40 dolarów.

Titan

Źródło

You may also like...