Pierwszy smartfon z technologią blockchain doczeka się następcy

HTC Exodus 1 nie był najpopularniejszym smartfonem, ale może z kolejną generacją pójdzie lepiej. Wiemy już na pewno, że jego następca pojawi się jeszcze przed końcem roku.

Pod koniec minionego roku, tajwańska firma HTC wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy smartfon z technologią blockchain. Model HTC Exodus 1, jest urządzeniem dysponującym Snapdragonem 845 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci flash, a także 6-calowym ekranem Full HD+. Wyposażono go również w podwójne kamery tylne i przednie, a także pojemną baterię z systemem szybkiego ładowania. Największym atutem tego produktu jest jednak wbudowany portfel kryptowaluty. Umożliwia użytkownikomy przechowywanie w nim ich Bitcoinów, ale też przeprowadzanie transakcji.

Producent początkowo przyjął nieco dziwną strategię sprzedaży nowego sprzętu. Oferował go bowiem wyłącznie za kryptowalutę. Dopiero po jakimś czasie mogliśmy kupić produkt także za gotówkę w kwocie 699 dolarów.

Choć HTC Exodus 1 adresowany był przede wszystkim do określonej grupy klientów, to wygląda na to, że ta strategia się sprawdziła. Phil Chen, jeden z szefów HTC potwierdził bowiem, że jeszcze przed końcem roku w sprzedaży pojawi się następca tego smartfona. Jego wygląd oraz specyfikacja pozostają na razie nieznane, podobnie jak cena urządzenia.

Można jednak założyć, że w nowym smartfonie zastosowania technologii blockchain zostaną rozszerzone. Te rozwiązanie może bowiem nie tylko skutecznie chronić kryptowalutę. Mogą też zabezpieczać naszą prywatność oraz chronić dostęp do usług, z których korzystamy.

HTC Exodus 1

Źródło: Digitimes.com

You may also like...