Google Pixel 4 i Pixel 4 XL zaprezentowane. Znamy ceny i wyposażenie

Google zaprezentowało przed chwilą swe najnowsze smartfony Google Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Poznaliśmy dokładną specyfikację nowego sprzętu oraz jego oficjalne ceny.

Zgodnie z obietnicą, dziś odbyła się prezentacja najnowszych produktów koncernu Google. Amerykańska pokazała nieco sprzętu komputerowego oraz audio, ale najważniejszym jest punktem były oczywiście smartfony. Podczas pokazu poznaliśmy nie tylko ich dokładną specyfikacje, ale też datę premiery oraz ceny.

Google Pixel 4

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia nowego telefonu jest naturalnie wyświetlacz. W standardowej wersji jest to 5,7″ panel OLED o rozdzielczości Full HD+, natomiast model XL otrzymał 6,3″ ekran o rozdzielczości QHD+. W obu przypadkach jego proporcje wynoszą 19:9, a dobrą wiadomością jest brak notcha, który dla wielu użytkowników jest uciążliwym dodatkiem.

Google Pixel 4 nie posiada notcha

Google Pixel 4

Ekrany posiadają funkcję Smooth Display, dzięki której częstotliwość odświeżania jest zwiększana do 90 Hz. Nie jest ona jednak dostępna przez cały czas i dla oszczędzania energii normalnie mamy 60 Hz. Można jednak ręczne zwiększyć ją gdy zajdzie taka potrzeba. Wyświetlacze wspierają też HDR i mają doskonale znaną funkcję Always On, która prezentuje najważniejsze informacje bez wybudzania telefonu. Ciekawostką jest technologia Ambient EQ, która śledzi natężenie światła otaczającego telefon i automatycznie optymalizuje kolory, by obraz był zawsze jak najlepszej jakości.

Google Pixel 4

Sercem obu modeli jest oczywiście Snapdragon 855 z 6 GB RAM, natomiast w pamięci flash jest standardowo 64 GB. Jest jeszcze wersja 128 GB i ta może być częściej wybierana, gdyż telefony nie posiadają slotu na kartę microSD, ani też slotu na drugą kartę SIM. Dostajemy więc standardowy zestaw nanoSIM + eSIM.

W obu modelach mamy takie same tylne aparaty fotograficzne i są one podwójne, a składają się z 12 MP + 16 MP soczewek. Pierwsza z nich ma autofokus z Dual Pixel, a także optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu oraz przysłonę f/1.7. Druga soczewka ma również oba rodzaje stabilizacji obrazu, a także 2-krotny zoom. Dzięki oprogramowaniu Super Resolution Zoom może on być jednak znacznie większy.

Google Pixel 4

Nowością jest też technologia Pixel Neural Core, dzięki której aplikacja może renderować HDR+ w czasie rzeczywistym. Dzięki temu lepiej dopasujemy ekspozycję. Aparat potrafi też nagrywać wideo w 4K/30 fps, natomiast w rozdzielczości 1080p liczba klatek wynosi 120.

Przednia kamera ma 8 MP oraz specjalny sensor głębi 3D. Element ten wykorzystywany jest do bezpiecznej funkcji face unlock, gdyż telefon nie posiada czytnika odcisków palców. Dodatkowo podczas wykonywania autoportretów możemy wykorzystywać efekt bokeh.

Radar podniesie komfort obsługi sprzętu

Największą nowością jest oczywiście radar Soli. To system przeznaczony do obsługi telefonu za pomocą gestów. Wykrywa ruchy dłoni, a następnie tłumaczy je na określone działania. Innymi słowy, możemy obsługiwać telefon bez jego dotykania, np., sprawdzając powiadomienia czy też zmieniając utwór. Dodatkowo mamy do dyspozycji tzw., aktywną krawędź, więc możemy wykonywać określone działania poprzez ściskanie telefonu.

Bateria w Google Pixel 4 niestety nie powala nas pojemnością. W standardowej wersji jest to zaledwie 2800 mAh, zaś w XL 3700 mAh. Nie są to wartości, które gwarantują długo czas działania. Ładowarka jest tylko 18 W, a dodatkowo można telefon ładować również bezprzewodowo.

Google Pixel 4 oraz 4 XL do europejskich sklepów trafią już 28 października. Za podstawowy model w wersji 64/128 GB zapłacimy odpowiednio 749 i 849 euro. Wersja XL w wersji 64/128 GB kosztuje natomiast 899 i 999 euro. Smartfon będzie oferowany kolorze białym, czarnym oraz pomarańczowym.

Źródło

You may also like...