Nowy test wytrzymałości Samsunga Galaxy Fold zakończył się przed czasem

Nie udało się dokończyć testu wytrzymałości składanego Samsunga Galaxy Fold. Smartfon miał wytrzymać 200 tys. złożeń, ale zniósł ich tylko 120 tys., po czym uległ awarii.

Samsung wciąż próbuje przekonać swych klientów, że składany Galaxy Fold jest modelem bardzo wytrzymałym i obawy dotyczące jego trwałości są bezpodstawne. Kłóci się to nieco z faktami. Kilka dni temu redaktor jednego z serwisów pokazał, że wyświetlacz smartfona uszkodził się już po jednym dniu użytkowania. Z kolei właściciel kanału Jerryrigeverything podczas testowania produktu pokazał, że ekran jest niezwykle delikatny i można go zarysować nawet paznokciem.

Galaxy Fold nie jest tak wytrzymały jak twierdzi producent

Samsung twierdzi jednak, że urządzenie wytrzyma co najmniej 200 tys. złożeń/rozlożeń. Swego czasu przeprowadził nawet specjalny test z pomocą firmy SquareTrade, który to potwierdzał. Witryna CNET postanowiła to jednak zweryfikować i przygotowała własny test. Podczas sprawdzianu zaplanowano 200 tys. złożeń i rozłożeń urządzenia, co odpowiadałoby pięciu latom użytkowania telefonu, korzystając z niego około 100 razy dziennie. Sprawdzian miał potrwać kilka dni i był wykonywany przy pomocy specjalnego robota.

Test zakończył się jednak nieco szybciej niż planowano. Przy 119 380 działań połowa ekranu przestała działać i nie dawała znaku życia. Natomiast po 120 169 próbach, urządzenie całkowicie wyzionęło ducha. Cała próba udowodnienia trwałości urządzenia kosztującego 2 tys. dolarów, potrwała więc około 14 godzin.

Dla użytkowników tego modelu nie jest to najlepsza wiadomość. Wprawdzie Samsung oferuje specjalną gwarancję, która zapewnia wymianę ekranu w cenie 149 dolarów, jednak obejmuje ona tylko pierwszy rok użytkowania telefonu. Tymczasem 120 tys. złożeń i rozłożeń, daje jakieś 2-3 lata użytkowania.

Nie byłoby to problemem, gdyby po tym czasie sprzęt nadal działał i można było go odsprzedać, odzyskując część pieniędzy. Tymczasem smartfon po tych trzech latach przestaje się do czegokolwiek nadawać i użytkownik zostaje z bardzo drogim przyciskiem do papieru. Wymiana wyświetlacza przewyższałaby wówczas wartość smartfona i byłaby nieopłacalna.

Samsung na razie oficjalnie nie skomentował wyników nowego testu.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...