Nowy Apple Watch z większą rozdzielczością

Pojawiły się doniesienia dotyczące kolejnej serii smartwatcha Apple Watch. Najnowsze informacje sugerują, że wyświetlacz będzie mieć większą rozdzielczość obrazu.

W przyszłą środę odbędzie się konferencja Apple, na której amerykańska firma zaprezentuje swe najnowsze produkty. Wśród nich będzie także czwarta seria zegarka Apple Watch, który od kilku lat dominuje na rynku urządzeń noszonych.

Kilka dni temu pisałem, że nowy sprzęt będzie mieć większy wyświetlacz. Teraz dowiadujemy się, że większy ma być nie tylko rozmiar ekranu, ale również jego rozdzielczość. Z najnowszych doniesień wynika, że wyniesie ona 384 x 480 pikseli, a więc byłaby to niezbyt wielka, choć zapewne zauważalna różnica. Obecny model, w przypadku wersji o szerokości 42 mm ma bowiem rozdzielczość 312 x 390 pikseli. By osiągnąć taką wartość potrzebny jest większy ekran, co może sugerować, że plotki o jego zwiększeniu są prawdziwe.

Jeśli faktycznie Apple zdecyduje się na taki krok, będzie to oznaczać pewne problemy dla producentów aplikacji. Zmiana rozdzielczości wymusi na nich aktualizację oprogramowania, by interfejs użytkownika był właściwie skalowany.

Pamiętajmy, że na razie wszystkie informacje na temat specyfikacji nowej wersji Apple Watch są plotkami i nie wszystkie muszą się sprawdzić. O tym czy faktycznie takie zmiany zostaną wprowadzone do zegarka, przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Apple Watch

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...