Teslasuit przeniesie nas do cyfrowego świata

Oculus Rift już wkrótce przeniesie nas do cyfrowego świata, przenosząc rozrywkę na zupełnie nowy poziom. Są to wprawdzie tylko gogle zapewniające doznania wzrokowe i słuchowe, ale firma Tesla Studios opracowała dodatkowe wyposażenie, które pozwoli nam wejść w pełną interakcję z wirtualnym środowiskiem.

Wirtualna rzeczywistość to bez wątpienia przyszłość rozrywki i dzięki takim urządzeniom jak Oculus Rift, wkrótce zagłębimy się co cyfrowego świata, który trudno będzie odróżnić od prawdziwego. Co więcej, niebawem będziemy mogli liczyć na pełną interakcję z cyfrowym środowiskiem, a zapewni nam go Teslasuit opracowany przez inżynierów firmy Tesla Studios.

Jest to pełny kombinezon sensoryczny wyposażony w technologię elektrycznej stymulacji nerwowo-mięśniowej, stworzony po to, by przenosić na nasze ciało różnego rodzaju doznania. Technologia ta wykorzystywana jest od lat w medycynie, elektroterapii oraz przez profesjonalnych sportowców, oferując stymulację mięśni oraz kontrolę temperatury.

Tym razem zostanie jednak wykorzystana w rozrywce i będzie współpracować z systemami do rzeczywistości wirtualnej, zapewniając znacznie szerszy zakres doznań. Urządzenie posiada łącznie 52 kanały zapewniające stymulację skóry poprzez niewielkie impulsy elektryczne. W ten sposób kombinezon może symulować dotyk, wiatr, wodę, ciepło, zimno oraz nacisk. Innymi słowy, użytkownik kostiumu będzie odczuwał ciepłą letnią bryzę, albo też uderzenie pocisku.

Teslasuit nie wytwarza hałasu ani wibracji, jest też na tyle cienki oraz elastyczny, że można go nosić niczym normalne ubranie. Jest także w pełni bezprzewodowy i ma być kompatybilny z hełmami VR, takimi jak Oculus Rift, ale również z konsolami, komputerami osobistymi, tabletami i smartfonami.

Pomysłodawcy kombinezonu zbierają na Kickstarterze pieniądze na rozpoczęcie produkcji. Tańsza, 16-kanałowa wersja Teslasuit z oprogramowaniem dla deweloperów dostępna jest w cenie 1199 funtów. Droższą, 52-kanałową wersję można zamówić za 2499 funtów. Produkt trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Teslasuit
Teslasuit

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...