PlayStation VR będzie równie drogie jak Oculus Rift

Cena Oculus Rifta z pewnością niemile zaskoczyła wielu graczy, gdyż szef firmy jeszcze niedawno zapewniał, że sprzęt ma kosztować jedynie 350 dolarów. Okazuje się jednak, że PlayStation VR prawdopodobnie będzie równie kosztownym sprzętem.

Od środy fani nowinek technologicznych mogą już składać zamówienia na Oculus Rifta, najbardziej oczekiwane gogle VR na rynku. Niestety entuzjazm może nieco ostudzić cena, która wynosi aż 599 dolarów, czyli tyle ile płaci się za średnio wyposażonego peceta. Tymczasem do obsługi gogli trzeba będzie posiadać znacznie mocniejszy sprzęt.

Równie kosztowne będą też gogle Sony, czyli PlayStation VR. Firma SuperData sugeruje, że technologia stworzona do współpracy z konsolą PlayStation 4, będzie kosztować pomiędzy 400 i 600 dolarów, Choć znając życie, można śmiało założyć, że cena zbliży się do wyższego pułapu. Z pewnością znacznie ograniczy to krąg odbiorców, gdyż mało kto zdecyduje się wydać na zabawkę kwotę niemal dwukrotnie większą niż zapłacił za konsolę.

Tutaj PlayStation 4 kupisz najtaniej

Wiemy natomiast, że obecnie tworzonych jest 100 gier na to urządzenie. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie będą dostępne już w momencie jego premiery. Poza tym Playstation 4 jest konsolą na poziomie zaledwie przeciętnego peceta, więc można mieć obawy, czy poradzi sobie z obsługą tego urządzenia. Prawdopodobnie twórcy będą musieli znacznie ograniczyć jakość wyświetlanej grafiki.

Wszystkiego dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy, gdy produkt trafi już na rynek.

Źródło: Playstationlifestyle.net

You may also like...