Indie drugim największym rynkiem dla smartfonów

Najnowszy raport Counterpoint Research potwierdza, że Indie stały się drugim co do wielkości największym rynkiem zbytu smartfonów. USA spadło na trzecią pozycję.

Indie to jeden z najludniejszych krajów na świecie, więc dla producentów elektroniki użytkowej, stały się niezwykle atrakcyjnym rynkiem zbytu. Jego potencjał już dawno dostrzegli producenci smartfonów, którzy budują tam własne fabryki, by sprostać coraz większemu popytowi.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Counterpoint Research, Indie są obecnie drugim co do wielkości największym rynkiem zbytu dla smartfonów. Wyprzedzają je tylko Chiny, natomiast Stany Zjednoczone spadły na trzecią pozycję. W zeszłym roku sprzedano tam łączenie 158 mln telefonów, co daje aż 7 procentowy wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym. Według analityków, jest to zasługa przede wszystkim ekspansji chińskich producentów, prowadzących agresywną politykę cenową.

Według raportu aż 72% smartfonów sprzedanych w tym kraju, pochodzi właśnie od producentów z Chin, takich jak Xiaomi, Vivo, Realme oraz Oppo. Wymienione przedsiębiorstwa sukcesywnie zwiększają swój udział w tamtejszym rynku. Co ciekawe dla Xiaomi, jest to drugi po rodzimym rynek zbytu dla produktów mobilnych. W porównaniu do zeszłego roku, firma zanotowała tam aż 5 procentowy wzrost sprzedaży.

Jeszcze lepsze wyniki osiągnęło Realme, którego sprzedaż w 2019 roku wzrosła aż o 255%. Natomiast w przypadku Vivo wzrost ten wyniósł 76%. Słabsze było natomiast zainteresowanie sprzętem Samsunga, którego sprzedaż w zeszłym roku spadła o 5 procent. Nieźle natomiast radzi sobie Apple, które dzięki obniżkom cen modelu iPhone XR oraz nowej serii iPhone 11, miało najwyższy wzrost sprzedaży w czwartym kwartale ubiegłego roku.

smartfonów

Źródło

You may also like...