ZTE udowadnia że tani smartfon również może być nowoczesny

ZTE Blade A7 to kolejny przedstawiciel budżetowych smartfonów, który mile zaskakuje funkcjonalnością. Smartfon kosztuje nieco ponad 300 zł, a do sprzedaży trafi już 17 maja.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że tanie smartfony oferują nam bardzo ograniczoną funkcjonalność. ZTE pokazuje jednak, że nawet budżetowe urządzenia mogą mieć kilka ciekawych funkcji, które zainteresują użytkowników.

Chińska firma rozpoczęła właśnie przyjmowanie przedsprzedażowych zamówień na model ZTE Blade A7, który do sklepów trafi 17 maja. To sprzęt adresowany do osób, które potrzebują smartfona do bardzo podstawowych zadań, takich jak komunikacja, korzystanie z mediów społecznościowych oraz oglądanie filmów. W tej roli chiński produkt sprawdzi się znakomicie, głównie dzięki aż 6,1″ wyświetlaczowi LCD z niewielkim notchem, na którym oglądanie filmów będzie bardzo wygodne.

Tani smartfon nie musi być wolny

ZTE Blade A7

Sercem tego modelu jest procesor MediaTek Helio P60, który powinien zapewnić wystarczającą płynność działania sprzętu. Pamięci w zależności od wariantu urządzenia będzie 2 lub 3 GB RAM oraz 32/64 GB użytkowej. To całkiem sporo jak na telefon z najniższej półki, więc będzie można nawet zaryzykować pracę z kilkoma aplikacjami.

Tylny aparat ZTE Blade A7 jest pojedynczy i dysponuje matrycą 16 MP. Przednia kamera umieszczona w notchu ma natomiast rozdzielczość 5 MP i prócz selife, może też służyć do odblokowania telefonu z funkcją Face Unlock. W zasadzie jest to główne zabezpieczenie sprzętu, gdyż nie ma w nim czytnika linii papilarnych. Atutem aparatów jest również wbudowana SI, która ułatwi wykonywanie zdjęć. Potrafi samodzielnie rozpoznawać scenę, a także wzmacni nasycenie kolorów, w zależności od tego co fotografujemy.

ZTE Blade A7 automatycznie dostosuje się do wymagań aplikacji

ZTE Blade A7

Chiński smartfon wyposażono w MiFavor 9.0 UI bazującym na Androidzie 9.0 Pie, który posiada parę ciekawych funkcji. Jedną z nich jest automatyczne dopasowanie zasobów CPU i GPU do różnych procesów. Innymi słowy, gdy uruchomimy bardziej wymagającą aplikacje, system zadba o jej płynną pracę.

ZTE Blade A7 do sprzedaży trafi 17 maja i podstawowa wersja będzie kosztowała w przeliczeniu około 330 zł. Wariant wyposażony w 3/64 GB pamięci wyceniono na około 380 zł.

ZTE Blade A7

Źródło: Myzte.com

You may also like...