Xiaomi zaprezentowało wytrzymałość Redmi Note 7 wysyłając go w kosmos

Xiaomi w oryginalny sposób pokazała wytrzymałość modelu Redmi Note 7. Firma wysłała telefon w kosmos, a powrót na Ziemię nie spowodował żadnych uszkodzeń.

Gdy kupujemy nowy smartfon, to chcemy aby służył nam przez wiele lat. Tymczasem urządzenia mobilne nie należą do szczególnie trwałych, więc źle znoszą ekstremalne temperatury, duży poziom wilgotności powietrza oraz wstrząsy i upadki. Na szczęście niektóre urządzenia są znacznie trwalsze od innych, a ich producenci w ciekawy sposób potrafią to pokazać.

Należąca do Xiaomi marka Redmi zaprezentowała właśnie wytrzymałość swego najnowszego modelu Redmi Note 7. Zrobiła to w bardzo oryginalny sposób, wysyłając sprzęt w kosmos. Urządzenie znalazło się na wysokości 35 km gdzie zrobiło kilka zdjęć, a następnie powróciło na Ziemię bez żadnych uszkodzeń.

Smartfon wyniesiono w górę za pomocą balonu stratosferycznego. Na wysokości dokładnie 35 375 metrów balon pękł, a telefon zaczął wówczas spadać na Ziemię. Po wylądowaniu urządzenie na chwilę się wyłączyło, ale udało się je bez problemu ponownie włączyć i można było dalej z niego korzystać.

Zdjęcia umieszczone na oficjalnym Twitterze chińskiego producenta nie są może niczym szczególnym. NASA pokazuje bowiem mnóstwo podobnych fotografii. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że wykonano je smartfonem przy temperaturze -58 stopni Celsjusza oraz niskim ciśnieniu atmosferycznym, to zupełnie zmienia postać rzeczy. Rzadko która elektronika użytkowa jest bowiem w stanie działać w takich warunkach.

Redmi Note 7

Redmi Note 7

Redmi Note 7

Redmi Note 7

Źródło: Twitter.com

You may also like...