iPhone 11 zaoferuje dokładniejszą nawigację w pomieszczeniach

Analityk Ming-Chi Kuo zdradza kolejne prognozy dotyczące wyposażenia modelu iPhone 11. Nowy smartfon otrzyma lepszą antenę, zapewniającą dokładniejszą nawigację w pomieszczeniach.

Smartfony już od lat zapewniają nam nawigację GPS, pozwalającą odnaleźć się w nowych dla siebie miejscach. Apple stawia jednak nie tylko na nawigację poza budynkami, ale także w ich wnętrzach. Nie jest to może tak potrzebna funkcja, ale czasem bywa użyteczna. Szczególnie w przypadku różnego rodzaju targów, gdzie musimy chodzić po ogromnych halach wystawienniczych. Może też przydać się w biurach lub hotelach, gdzie ułatwi znalezienie naszego pokoju.

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, specjalisty od urządzeń mobilnych, Apple zamierza w tym roku znacznie podnieść dokładność tej funkcji. Specjalista uważa, że iPhone 11 dostanie całkowicie przeprojektowaną antenę, wykorzystującą nową technologię MPI. Obecnie antena bazuje na polimerach ciekłokrystalicznych (LCP), które według specjalisty ograniczają możliwości nowych smartfonów. Nowa technologia zwiększy dokładność wskazań, a tym samym pozwoli sprawniej dotrzeć do celu. Jej niezaprzeczalną zaletą są także niższe koszty produkcji, co korzystnie wpłynie na zarobki amerykańskiego koncernu, a być może przyczyni się też do zmniejszenia ceny sprzętu.

Według Kuo Apple nie zrezygnuje jednak całkowicie ze stosowania LCP w swych produktach. Technologia nadal będzie wykorzystywana w przyszłych modelach iPadów. Pamiętajmy jednak, że są to tylko prognozy analityka, jednak Kuo opiera je na wiarygodnych źródłach informacji.

iPhone 11

Źródło: Macrumors.com

You may also like...