Samsung zapowiada technologię która zrewolucjonizuje urządzenia mobilne

Samsung potwierdził, że istotnie pracuje nad technologią pozwalającą ukryć przednią kamerę pod wyświetlaczem. Pozwoli to zrezygnować z instalacji notcha oraz wysuwanych kamer.

Producenci smartfonów jakiś czas temu zapoczątkowali nową strategię powiększania wyświetlaczy w swych urządzeniach. Zamierzali to jednak zrobić bez powiększania samych urządzeń, ale na przeszkodzie stanęła im przednia kamera i czujniki.

Rozpoczęto więc poszukiwania rozwiązań, które pozwolą rozwiązać ten problem. Jednym z nich jest notch, czyli wcięcie w wyświetlaczu pozwalające ukryć kamerę oraz niezbędne sensory. Inni producenci zdecydowali się na wysuwane moduły kamer, co niestety zwiększa stopień skomplikowania sprzętu mobilnego oraz podnosi awaryjność sprzętu. Są to na razie jedyne sposoby na poradzenie sobie z tą kwestią.

A przynajmniej jedyne dotąd znane, gdyż niedawno pojawiły się pogłoski, że Samsung pracuje nad nową koncepcją. Technologia koreańskiego koncernu pozwoli zrezygnować nie tylko z notchy, ale też z wysuwanych kamer. Firma pracuje bowiem nad koncepcją pozwalającą ukryć przednią kamerę pod wyświetlaczem, tak jak zrobiono to z czytnikami odcisków palców. Rzecz jasna nie jest to łatwe zadanie, gdyż w przeciwieństwie do czytnika, kamery nie może nic przesłaniać, gdyż nie wykona zdjęcia.

Firma właśnie potwierdziła, że faktycznie pracuje nad takim rozwiązaniem. Pozwoli to produkować urządzenia, w których wyświetlacze zajmują całą powierzchnię przedniego panelu. Wcześniejsze pogłoski sugerowały jedynie, że producent rozważa taką koncepcję, ale teraz wiemy już na pewno, że zaangażował się w jej tworzenie.

Nie wiadomo jednak kiedy koreańska marka wykorzysta ją w komercyjnych produktach. Możemy jednak założyć, że nie nastąpi to w tym roku.

przednią kamerę

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...