Facebook zamyka aplikację do grupowych wideorozmów

Facebook zdecydował o zamknięciu aplikacji Bonfire. Aplikacja służyła do grupowych wideorozmów, a jej największą zaletą była duża funkcjonalność oraz elastyczność.

Kilka lat temu Facebook uruchomił zupełnie nową aplikację o nazwie Bonfire, adresowaną głównie do młodzieży. Było to narzędzie służące do grupowych wideorozmów, umożliwiające równoczesną konwersację z całą naszą paczką przyjaciół.

Działanie aplikacji opierało się na specjalnych pokojach, do których użytkownicy mogli w dowolnym momencie dołączać lub je opuszczać. Dodatkowo oferowała różnego rodzaju zabawne efekty podnoszące atrakcyjność rozmów, które bardzo podobają się młodzieży.

Niestety Facebook nie zamierza dłużej utrzymywać tejże aplikacji. Firma właśnie potwierdziła plany jej zamknięcia. Portal zapewnił jednak, że choć sam program zniknie z rynku, to znane z niej funkcje pojawią się w przyszłości w innych programach. Póki co nie wiemy jednak kiedy można się ich spodziewać.

Dodam jeszcze, że Bonfire nigdy nie zyskało dużej popularności. Aplikację udostępniono bowiem tylko w Danii, a liczba jej pobrań na Androida nieznacznie przekroczyła 10 tys. Można więc uznać ją za swego rodzaju eksperyment, który miał jedynie na celu przetestowanie opracowanych funkcji.

Bonfire

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...