Głośno przeklinająca Roomba rozśmieszy każdego

Youtuber Michael Reeves postanowił nieco zmodyfikować swój odkurzacz Roomba. Gdy urządzenie wjedzie w jakąś przeszkodę, zaczyna wówczas siarczyście przeklinać.

Na pewno każdy z nas miał taką sytuację, że uderzył dużym palcem w jakiś mebel lub potknął się o kabel. Wówczas z naszych ust pada zwykle siarczysta wiązanka przekleństw. Pewien youtuber uznał, że zabawnie będzie nauczyć takiego zachowania odkurzacz Roomba. Postanowił więc wcielić swój pomysł w życie i dokonał kilku modyfikacji posiadanego sprzętu.

Ich rezultatem jest bardzo nieoczekiwane zachowanie mechanicznego sprzątacza, który obecnie przeklina niczym szewc. Gdy urządzenie wjedzie na jakąś przeszkodę, np., mebel, zwierzaka lub ścianę, puszcza głośną wiązankę. Oczywiście Roomba nie posiada wyposażenia umożliwiającego wydawanie dźwięków. Dlatego Reeves dołożył do sprzętu kilka dodatkowych elementów, takich jak kontroler Raspberry Pi, odbiornik radiowy, trochę nowych sensorów i głośnik Bluetooth.

Niestety autor projektu nie udostępnił schematów, więc jeśli chcielibyście w ten sposób zmodyfikować własny odkurzacz, to musicie się z nim skontaktować. A jak wygląda przeklinający odkurzacz, zobaczycie na poniższym wideo.

Roomba

Źródło: YouTube.com

You may also like...