Inteligentna myszka Xiaomi sfinansowana w dwa dni

Zaprezentowana przez Xiaomi myszka XiaoAI Smart Mouse, wkrótce trafi do sklepów. Firma w zaledwie dwa dni zebrała fundusze potrzebne do rozpoczęcia produkcji.

Xiaomi już dawno przekształciło się z producenta smartfonów w technologiczny koncern, który wprowadza na rynek coraz więcej elektronicznych gadżetów. Jedną z ostatnich propozycji chińskiego koncernu jest inteligentna myszka XiaoAI Smart Mouse.

Firma zaprezentowała ją na początku tygodnia, rozpoczynając zbiórkę funduszy na swej platformie crowfundingowej. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem internautów, że wystarczyły zaledwie dwa dni, aby zebrać 10-krotność potrzebnej kwoty. Wsparło go w sumie ponad 17 tys. osób, które przekazały na niego w przeliczeniu ponad 181 tys. dolarów.

Xiaomi XiaoAI Mouse to myszka bardzo podobna do poprzedniego produktu koncernu, czyli Mi Wireless Mouse. Ten model posiada jednak dodatkowy przycisk aktywujący wbudowanego asystenta głosowego XiaoAI. Gryzoń dysponuje również ukrytym mikrofonem, a także powłoką antybakteryjną.

XiaoAI Smart Mouse

Za pomocą komend głosowych użytkownik może wykonywać różne zadania, np., otworzyć plik Worda, czy też wyłączyć komputer. Oczywiście zadania nie ograniczają się tylko do peceta. Poprzez myszkę, możemy również kontrolować inteligentny sprzęt domowy, w tym ogrzewanie, oświetlenie, rolety, elektroniczne zamki itp.

XiaoAI Smart Mouse

Produkt trafi do sprzedaży już niebawem i będzie kosztował w przeliczeniu 21 dolarów. Asystent obsługuje wprawdzie język angielski, ale na razie nie wiemy kiedy myszka trafi na zachodnie rynki.

Źródło

You may also like...