Haylou LS01: funkcjonalny smartwatch za kilkadziesiąt złotych

Na platformie Xiaomi Youpin pojawił się właśnie najnowszy smartwatch Haylou LS01. Kosztujące 14 dolarów urządzenie ma wszystko czego oczekujemy od tego typu sprzętu.

Smartwatche z reguły są dość drogie, ale wcale nie musimy tyle wydawać, by stać się posiadaczem takiego gadżetu. Chińska konkurencja oferuje bowiem sprzęt o podobnych możliwościach, kosztujący ułamek ceny takiego Apple Watch.

Jednym z najnowszych produktów z tej kategorii jest Haylou LS01, który pojawił się właśnie na platformie crowfundingowej Xiaomi Youpin. Dodam, że jest to otwarta sprzedaż, gdyż finansowanie tego produktu zakończyło się osiem miesięcy temu. Wówczas mogliśmy go kupić w przeliczeniu za 14 dolarów, natomiast teraz należy zapłacić 18 dolarów. To w przeliczeniu około 71 zł.

Tanie nie znaczy gorsze

Można by sądzić, że za tak śmieszne pieniądze dostaniemy zegarek, który niewiele potrafi. Nic bardziej mylnego, gdyż produkt oferuje całkiem sporo funkcji. Jego wzornictwo wprawdzie nie każdemu może się podobać, ale za to możliwości rekompensują niedostatki stylistyczne.

Sprzęt posiada 1,3″ wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, wyświetlający obraz o nasyconych kolorach. Prezentowany na nim obraz jest przy tym wyraźny i czytelny bez względu na warunki oświetleniowe. Ważący zaledwie 34 gramy produkt, posiada miękki oddychający pasek o porowatej powierzchni, więc zapewnia wysoki komfort noszenia nawet gdy się spocimy. Można go nosić przez dłuższy czas bez ryzyka odparzeń, zaś koperta jest odporna na zachlapanie wodą oraz pył.

Haylou LS01

Mierzy 9 aktywności oraz analizuje sen

Zegarek ma optyczny sensor pulsu, współpracujący z inteligentnym algorytmem, który potrafi mierzyć tętno przez całą dobę i wykrywać nieregularną pracę serca. Wyposażono go również w funkcję monitorowania snu łącznie z jego analizą, a oprócz tego ma krokomierz. Oprogramowanie oferuje ponadto aż 9 trybów sportowych, które będą mierzyły taką aktywność jak spacer, wspinaczka, jazda na rowerze, bieganie na bieżni oraz joga.

Haylou LS01

Haylou LS01 dysponuje 210 mAh baterią, która według producenta na jednym ładowaniu będzie działała do 14 dni. Jeśli jednak włączymy 24 godzinny monitoring pulsu, czas ten ulega skróceniu do 10 dni co i tak jest przyzwoitym wynikiem.

Haylou LS01

Źródło

You may also like...