Opróżniono portfel Bitcoinów z niemal 1 mld dolarów

Media donoszą o opróżnieniu prawdopodobnie największego na świecie portfela zawierającego Bitcoiny. Ich wartość po obecnym kursie wynosi 964 mln dolarów.

Bitcoiny szczyt popularności mają już za sobą i raczej nie wrócą do sytuacji sprzed kilku lat, kiedy to ich kurs bił prawdziwe rekordy. Mimo to wiele osób nadal inwestuje w tę znaną kryptowalutę, trzymając całkiem niezłe jej zapasy. Niekoniecznie jest to jednak bezpieczny sposób przechowywania pieniędzy.

Media donoszą bowiem o opróżnieniu prawdopodobnie największego na świecie portfela z kryptowalutą. Znajdowało się na nim 69369.16716000 BTC, których wartość po obecnym kursie wynosi 964 mln dolarów. To nie pomyłka, ktoś miał bowiem portfel kryptowaluty o wartości niemal 1 mld dolarów i właśnie go opróżniono.

Trudno powiedzieć czy portfel opróżnił jego właściciel, czy też zrobił to jakiś haker, lub cała ich grupa. Kryptowaluty od samego początku stanowią bowiem łakomy kąsek dla cyberprzestępców i tego typu portfele nieustannie były nieustannie przez nich atakowane.

Ten konkretny portfel od lat był przedmiotem spekulacji entuzjastów krypowalut i do momentu transferu był jednym z najcenniejszych istniejących adresów Bitcoin. Założono go w 2015 roku i od tamtej pory właściciel nie wyciągnął z niego żadnego Bitcoina. Hakerzy natomiast wielokrotnie podejmowali próby włamania do niego, wykorzystując metodę brutalnej siły do odgadnięcia hasła chroniącego środki.

Teraz pieniądze znikły i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się co się z nimi stało, jeśli osoba zlecająca transfer nie ujawni szczegółów.

Bitcoiny
Bitcoiny

Źródło

You may also like...