DJI Mini 2: latająca kamera 4K dostępna w sprzedaży

Chiński producent wprowadził na rynek najnowszego drona DJI Mini 2. To bardzo poręczna i całkiem szybka kamera rejestrująca obraz w rozdzielczości 4K.

Pod koniec zeszłego tygodnia informowałem o specyfikacji najnowszego drona firmy DJI. Model DJI Mini 2 właśnie wszedł do sprzedaży, więc poznaliśmy dokładne jego parametry techniczne, a także oficjalną cenę.

Najnowszy dron, to konstrukcja oferująca zaawansowaną funkcjonalność. Urządzenie waży bowiem 249 gramów, więc jest niezwykle lekkie. Wygodę transportu zapewnia również możliwość złożenia ramion z wirnikami, co umożliwia łatwe schowanie sprzętu do plecaka lub torby.

Jedną z zalet tego gadżetu jest technologia transmisji OcuSync 2.0, gwarantująca lepsze i bardziej stabilne połączenie drona z nadajnikiem, które działa na większy dystans. Obecnie wynosi on aż 10 km i jest aż o 150 procent większy w porównaniu do modelu Mavic mini. Stabilność połączenia zapewnia technologia podwójnej częstotliwości, która automatycznie przełącza kanały w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zakłóceń.

DJI Mini 2

Modernizacja silników sprawiła z kolei, że dron szybciej przyspiesza i osiąga większą prędkość. Może też latać przy wietrze o maksymalnej prędkości 38,6 km/h, zaś długość lotu wynosi aż 31 minut. Producent dodał też kilka zaprogramowanych trybów lotu, ułatwiających filmowanie.

DJI Mini 2

Sprzęt posiada również usprawnioną kamerę, wyposażoną w nowy 12 MP sensor 1/2.3″, który nagrywa wideo w 4K/30 kl/s. Dodatkowo potrafi wykonywać zdjęcia w formacie RAW, co ułatwia ich późniejszą edycję. Zainstalowano ją na 3-osiowym gimbalu, który skutecznie niweluje ruch drona, wpływ wiatru oraz nagłych zmian kierunku lotu. Jeśli natomiast będziemy nagrywali w rozdzielczości Full HD, możemy skorzystać z 4-krotnego zoomu cyfrowego.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 możemy już zakupić w internetowym sklepie producenta lub autoryzowanych sprzedawców, w cenie 499 dolarów. Za 599 dolarów dostaniemy z kolei pakiet składający się z trzech dodatkowych akumulatorów, ładowarki, torby podróżnej oraz kontrolera ułatwiającego sterowanie.

Źródło

You may also like...