Google Photos wydrukuje nasze zdjęcia. Ale nie za darmo

Google testuje nową funkcję aplikacji Google Photos. W ramach abonamentu w wysokości 7,99 dolarów, użytkownik będzie mógł co miesiąc wydrukować 10 wybranych zdjęć.

Google Photos jest doskonale znaną przez użytkowników Androida aplikacją, dzięki której mogą przechowywać wykonane zdjęcia w chmurze. Narzędzie umożliwia także wygodne ich porządkowanie oraz bardzo łatwe udostępnianie, więc jest niezwykle popularne wśród posiadaczy smartfonów. Aplikacja ma już przekroczone miliard pobrań i wciąż zdobywa nowych użytkowników.

Google postanowiło więc nieco zarobić na udostępnianiu swej usługi i zamierza ją wzbogacić o dodatkowe funkcje. Koncern planuje nową usługę subskrypcyjną, skierowaną do osób, które preferują zdjęcia w bardziej namacalnym formacie. Za 7,99 dolarów miesięcznie, użytkownik będzie mógł każdego miesiąca otrzymać 10 fotografii, które Google mu wydrukuje. Zdjęcia w formacie 4 x 6-cali będzie można następnie włożyć do albumu lub podarować rodzinie lub przyjaciołom.

Nie ma jednak możliwości samodzielnego wyboru zdjęć, gdyż zajmie się tym sztuczna inteligencja koncernu. Oczywiście nie wybierze przypadkowych fotek. Do usługi kwalifikują się zdjęcia uploadowane do chmury w ciągu ostatnich 30 dni. Użytkownik może jedynie wybrać tematykę, taką jak ludzie i zwierzęta, krajobrazy oraz różne, zaś SI dokona wyboru poszczególnych fotografii.

Czas pokaże czy oferta wzbudzi zainteresowanie konsumentów. Według mnie jest to mało ciekawa propozycja. Użytkownik może bowiem samodzielnie wydrukować sobie zdjęcia, co pod względem kosztów wyjdzie bardzo podobnie. Ale za to będzie miał fotki takie jakie zechce, nie zaś wybrane przez SI.

Google Pthotos

Źródło

You may also like...