Samsung pracuje nad nietypowym głośnikiem

Samsung opatentował właśnie inteligentny głośnik, wzbogacony o wyświetlacz. W przypadku tego produktu jest on elastyczny i owija się wokół obudowy.

Inteligentne głośniki, które pojawiły się na rynku parę lat temu, w ostatnim czasie mocno ewoluowały. Nie są to już tylko głośniki, ale wielofunkcyjne urządzenia posiadające wbudowane wyświetlacze. Dzięki nim obsługa sprzętu z głosowymi asystentami stała się prosta, a ich możliwości znacznie wzrosły.

Takie produkty jak Amazon Echo Show, mają jednak wyświetlacze wbudowane na stałe, co zwiększa ich rozmiary i czyni mniej poręcznymi. Zajmują bowiem więcej miejsca i nie wszędzie da się je postawić. Samsung ma pomysł jak to zmienić, redukując wielkość sprzętu, bez ograniczania jego funkcjonalności.

W koreańskim biurze patentowym KIPRIS, firma złożyła właśnie wniosek dotyczący głośnika ze zwijanym ekranem. Urządzenie ma cylindryczny kształt, taki jak typowe głośniki, natomiast wyświetlacz owija się wokół obudowy. W ten sposób głośnik zajmuje znacznie mniej miejsca. Gdy natomiast ekran stanie się potrzebny, wówczas rozwija się podtrzymywany przez specjalne ramiona. W zależności od potrzeb mielibyśmy więc inteligentny głośnik lub inteligentny wyświetlacz, czyli dwa urządzenia w jednym.

Oczywiście nie wiemy, czy Samsung zdecyduje się zbudować taki inteligentny głośnik. Wprawdzie technologia zwijanych ekranów jest już dostępna, ale nie wiadomo czy udałoby się ją zastosować w tak niewielkim urządzeniu. Na razie jest to więc tylko pomysł, na którego realizację możemy długo czekać.

inteligentny głośnik

Źródło

You may also like...