Galaxy S20 zrobi zdjęcia w zupełnie nowy sposób

Jedno z usprawnień wprowadzonych w Galaxy S20 będzie dotyczyło pracy aparatów. Dzięki nowemu oprogramowaniu smartfon będzie robił zdjęcia z trzech aparatów równocześnie.

Nowoczesne smartfony posiadają wprawdzie coraz więcej aparatów fotograficznych, lecz sposób robienia zdjęć nie zasadniczo niewiele się zmienił. Należy bowiem przełączać soczewki, w zależności od tego co chcemy uwiecznić na zdjęciu. Inne soczewki wykorzystuje się bowiem do zdjęć panoramicznych, inne do zoomu, a jeszcze inne do fotografii makro.

Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w przypadku najnowszych smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy S20. Producent pracuje bowiem nad oprogramowaniem do obsługi aparatów, które zapewni całkowicie nowe możliwości. Nowa funkcja nazywa się QuickTake i pozwoli wykonać równocześnie zdjęcie ze wszystkich trzech aparatów. Użytkownik następnie będzie mógł wybrać, które z nich zachowa.

Funkcja QuickTake niewątpliwie znacznie podniesie wygodę fotografowania. Użytkownik nie będzie musiał bowiem ręcznie przełączać soczewki, w zależności od tego co chce mieć na zdjęciu.

Podobna funkcjonalność będzie też dostępna w przypadku nagrań wideo. Nazywa się Single Take Photo i umożliwi wykonanie serii zdjęć oraz nagrań wideo. Posiadacz telefonu będzie mógł następnie wybrać najciekawsze zdjęcia i filmy, zaś resztę usunie z pamięci sprzętu.

Niewykluczone, że producent zdecyduje się udostępnić QuickTake także starszym modelom smartfonów. Być może w przyszłości dostaną ją także Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10.

Galaxy S20

Źródło

You may also like...