Kolejny Galaxy Watch zmieści więcej aplikacji

Przygotowywana przez Samsunga kolejna generacja smartwatchy Galaxy Watch, dostanie więcej pamięci użytkowej. W nowych zegarkach będzie jej 8 GB.

Pierwsze generacje smartwatchy były urządzeniami o bardzo ograniczonej funkcjonalności. Miały po prostu stanowić uzupełnienie smartfonów, prezentując na ekranie wiadomości oraz powiadomienia. Obecne modele potrafią już znacznie więcej. Mają wbudowanych trenerów fitness, umożliwiają płacenie za zakupy w sklepach, posiadają GPSy, mogą otwierać drzwi do mieszkania itp.

Problemem zegarków jest jednak zbyt mała ilość pamięci użytkowej, aby pomieściła wszystkie aplikacje zapewniające te funkcje. Standardem w tego typu sprzęcie jest bowiem 4 GB, a to przestaje powoli wystarczać. Oprogramowanie robi się bowiem coraz bardziej zaawansowane, zaś wiele aplikacji musi przechowywać dane w zegarku, nawet jeśli jest to tylko tymczasowe.

Samsung zamierza rozwiązać ten problem w kolejnej generacji smartwatchy Galaxy Watch. Inżynierowie koreańskiej firmy pracują obecnie nad urządzeniami o modelowych oznaczeniach SM-R840/845 i SM-R850/855. Zegarki będą oferowane w rozmiarach 40 mm i 44 mm, a także w wariancie z modemem komórkowym.

Cała linia produktów dostanie 8 GB pamięci flash, a więc dwukrotnie więcej niż Samsung oferował dotychczas. Więcej pamięci to oczywiście duża zaleta, gdyż użytkownik będzie mógł zapisać w niej więcej aplikacji, a także muzyki. Pamięć nie będzie jedyną zmianą na plus, jaką szykuje producent. Przecieki sugerują również, że SM-R840 będzie miał większą baterię od Galaxy Watch Active 2. Zamiast 247 mAh dostanie akumulator o pojemności 330 mAh.

Źródła twierdzą, że zegarki są na bardzo wczesnym etapie prac rozwojowych, więc nie powinniśmy oczekiwać ich rychłej premiery. Raczej nie będzie ich także podczas nadchodzącej imprezy Unpacked 2020, na której Samsung zaprezentuje nowe smartfony.

Galaxy Watch

Źródło

You may also like...