watchOS 6 drastycznie skraca czas pracy Apple Watch

Użytkownicy Apple Watch skarżą się na najnowszą aktualizację watchOS 6. Powoduje ona znacznie szybsze wyczerpywanie się baterii smartwatcha, co poważnie obniża komfort jego użytkowania.

Apple w ostatnich tygodniach ma ogromne problemy z aktualizacjami do swych systemów operacyjnych. Wypuszczony kilka dni temu iOS 13 jest bowiem pełny najróżniejszych błędów i luk utrudniających korzystanie ze smartfonów. Firma stara się rozwiązywać je kolejnymi patchami, które powodują jeszcze więcej kłopotów. Były już m.in., problemy z baterią, uprawnieniami dla ekranowych klawiatur oraz wiele innych.

Problemy z baterią powoduje również najnowszy system watchOS 6 przeznaczony dla Apple Watch. Użytkownicy zegarka skarżą się w sieci, że po jego zainstalowaniu znacznie skrócił się czas działania sprzętu. Zasięg problemu jest duży i dotyczy praktycznie wszystkich modeli, łącznie z najnowszą piątą już serią.

Sprawa jest poważna, gdyż użytkownicy twierdzą, że poziom naładowania baterii spada w błyskawicznym tempie. Jeden z posiadaczy Serii 5 pisze że zmniejsza się on w tempie około 10-12% na godzinę. W niektórych przypadkach po paru dniach zużycie energii wróciło do normy, jednak wiele osób nadal ma z tym problem.

Użytkownicy Apple Watch mają nadzieję, że problem rozwiąże najnowsza aktualizacja watchOS 6.1, której beta testowana jest od 23 września. Wielu testerów twierdzi, że po jej zainstalowaniu poprawił się czas działania sprzętu. Na razie więc posiadacze tego zegarka muszą uzbroić się w cierpliwość.

Apple Watch

Źródło

You may also like...