Ułatwiające sen słuchawki Bose Sleepbuds wycofane z rynku

Bose ogłosił wycofanie z rynku popularnych słuchawek Bose Sleepbuds. Powodem tej decyzji jest wadliwa bateria, która nie działa tak jak powinna.

Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez baterii zasilających naszą elektronikę użytkową. Niestety technologia akumulatorowa bywa bardzo zawodna i zdarza się, że stanowi zagrożenie dla użytkowników. Najbardziej jaskrawym tego przykładem jest wybuchający Galaxy Note 7, ale nie jedynym. Na przestrzeni ostatnich lat zapaliło się wiele innych smartfonów, ale też elektronicznych papierosów, a także elektrycznych hulajnóg.

Na szczęście producenci często reagują na pojawiający się problem, zanim jeszcze zagrozi użytkownikom. Bose poinformowało właśnie o wycofaniu z rynku swych słuchawek Bose Sleepbuds, a powodem tej decyzji jest wadliwa bateria.

Produkt pojawił się w sprzedaży w czerwcu zeszłego roku, po tym jak dzięki internetowej zbiórce udało się zebrać fundusze na jego produkcję. Nie są to jednak zwykłe słuchawki przeznaczone do muzyki. Ten model pełni również funkcję zatyczek do uszu ułatwiających sen. Wyposażono je w technologię redukcji hałasu, która blokuje wszelkie dźwięki mogące przeszkadzać w spaniu.

Firma zdecydowała o wycofaniu sprzętu z rynku z powodu wadliwej baterii. Oczywiście klienci nie muszą zwracać ich do sklepów. Jeśli chcą je zatrzymać, to firma naprawi je w ramach gwarancji. Ale jeśli uważają, że to ich nie satysfakcjonuje, wówczas mogą je oddać i dostaną zwrot pieniędzy.

Bose Sleepbuds

Źródło

You may also like...