Aktualizacja iOS 13.1.1 naprawia problemy z baterią oraz wiele innych

Apple udostępniło drugą w ostatnich dniach aktualizację swego systemu. iOS 13.1.1 naprawia problemy z baterią oraz łata lukę dającą uprawnienia klawiaturom firm trzecich.

Mimo wielomiesięcznych beta testów systemu iOS 13, najnowsze oprogramowanie Apple okazało się pełne niemiłych niespodzianek. Nie wiedzieć czemu, w systemie odkryto wiele luk, które sprawiają problemy użytkownikom.

Parę dni temu informowałem o błędzie dającym dostęp do loginów i haseł zapisanych w telefonie. Był też problem pozwalający obejść zabezpieczenia i dostać się do książki kontaktów, z zapisanymi numerami, adresami itp. Kolejna luka mogła ujawniać obcym osobom informacje o karcie płatniczej użytkownika.

Nie można też zapomnieć o najnowszym błędzie dającym pełne uprawnienia ekranowym klawiaturom, bez zgody użytkownika.

24 września firma wypuściła aktualizację iOS 13.1, która miała naprawić wszystkie odkryte wcześniej problemy. Aktualizacja dostarczyła też nową funkcję do Apple Maps, informującą o czasie przybycia na miejsce. Dodała również nowy interfejs dla AirDrops, a także kilka innych elementów.

Ale jak to w takich przypadkach często bywa, przyniosła ze sobą kilka nowych błędów. Po zainstalowaniu aktualizacji, użytkownicy zaczęli skarżyć się na nadmiernie szybkie wyczerpywanie się baterii w swych smartfonach. Jest to problem doskonale znany w sprzęcie Apple, gdyż w przeszłości występował już kilkukrotnie.

Po trzech dniach od premiery aktualizacji, producent musiał więc udostępnić kolejną poprawkę iOS 13.1.1. Tym razem patch nie przynosi żadnych zmian, skupiając się na likwidacji błędów. Aktualizacja m.in., likwiduje błąd uniemożliwiający przywrócenie smartfona z kopii zapasowej, naprawia błąd wyczerpywania baterii, rozwiązuje problem z Safari oraz kwestię wolnej synchronizacji Przypomiacza. Dodatkowo łata błąd przyznający pełne uprawnienia klawiaturom.

Użytkownicy smartfonów powinni więc szybko zainstalować nową aktualizację i mieć nadzieję, że nie sprowadzi kolejnych problemów.

iOS 13

Źródło

You may also like...