Nokie pierwszymi smartfonami z systemem Android 10 Go Edition

HMD Global poinformowało, że smartfony Nokia będą pierwszymi urządzeniami, które otrzymają platformę Android 10 Go Edition. To najnowsza wersja systemu operacyjnego stworzona dla budżetowych urządzeń.

W tym tygodniu koncern Google zaprezentował najnowszą wersję systemu operacyjnego przeznaczonego dla budżetowych smartfonów. Android 10 Go Edition według zapewnień koncernu, będzie działał jeszcze szybciej, a do tego stanie się bezpieczniejszy. Otrzyma bowiem zupełnie nowy system szyfrowania, który ma lepiej chronić dane użytkowników. Dzięki optymalizacji oraz specjalnie dopasowanym aplikacjom, jest to więc idealne rozwiązanie dla urządzeń posiadających maksymalnie 1,5 GB pamięci RAM.

Jedną z pierwszych firm, która zastosuje nowy system w swych urządzeniach, będzie HMD Global. Szef firmy Juho Sarvikas potwierdził już tę informację na swym Twitterze. Nie wiemy dokładnie kiedy rozpocznie się dystrybucja aktualizacji, ale oficjalna premiera nowej platformy przewidziana jest wstępnie na jesień tego roku. Można więc założyć, że fińskie przedsiębiorstwo wkrótce potem zacznie dostarczać oprogramowanie swym klientom. Producent nie podał też na razie które z modeli otrzymają go jako pierwsze. Nokia nie ma jednak zbyt wielu modeli budżetowych.

HMD Global nie od dziś pokazuje, że bardzo dba o swych klientów. Firma już od jakiegoś czasu jest liderem w kwestii tempa dystrybucji nowych aktualizacji, a teraz po raz kolejny zaprezentuje sprawność działania.

Android 10 Go Edition

Źródło

You may also like...