Android 10 Go Edition jest znacznie szybszy i jeszcze bardziej bezpieczny

Google przedstawiło szczegóły kolejnej aktualizacji budżetowego Androida. Wersja Android 10 Go Edition jest nie tylko znacznie szybszy, ale też posiada usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa.

Jeszcze kilka lat temu, budżetowe smartfony z Androidem działały na standardowej wersji systemu. Nie było to dobre rozwiązanie, gdyż mało wydajne podzespoły niezbyt dobrze radziły sobie z rozbudowanym oprogramowaniem. Google opracowało więc specjalną jego wersję dla tego typu urządzeń o nazwie Android Go, która niebawem doczeka się aktualizacji.

Amerykański koncern chce ją zaktualizować na Androida 10 i właśnie ujawnił kilka szczegółów zmian, jakie planuje wprowadzić. Android 10 Go Edition stanie się nie tylko znacznie szybszy od swego poprzednika, ale również zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. W nowej wersji platformy aplikacje będą przełączały się znacznie szybciej, a dodatkowo o około 10 procent wzrośnie prędkość ich uruchamiania.

Użytkownicy smartfonów ucieszą się również ze zwiększonego poziomu bezpieczeństwa systemu. Android dostanie bowiem nowy standard szyfrowania o nazwie Adiantum, którego Google zaprezentowało na początku roku. Rozwiązanie te w przypadku urządzeń budżetowych jest pięciokrotnie szybsze od standardu szyfrowania AES. Poza tym nie potrzebuje do działania specjalnego osprzętu, więc możliwe jest uzyskanie silnego poziomu szyfrowania również na tanim sprzęcie.

Google pochwaliło się przy okazji, że system Android Go zainstalowano dotąd na ponad 1600 modeli smartfonów. Pochodzą one od 500 producentów, a można je dostać w ponad 180 krajach. Firma ujawniła też, że nowy system jest dostępny na około 80 procentach wszystkich budżetowych smartfonów z Androidem.

Kiedy można oczekiwać premiery Android 10 Go Edition? Google nie podało wprawdzie dokładnej daty, ale twierdzi, że premiera odbędzie się już tej jesieni.

Android 10 Go Edition

Źródło

You may also like...